DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Sürme Çekmek

Rüyasında bekar bir kızın sürme (rimel) çekmesi evlenmesine, dul kadının gözlerine sürme çekmesi kocaya varmaya, evli kadının gözlerini sürmelemesi kocası tarafından çok sevilmeye ve ona karşı anlayışlı olmaya delalet eder.

Rüyada sürme çubuğu çocuğa, hizmetçiye, elçiye, yolculuğa yahut muhasebeciye yorumlanır. Sürme kabı (sürmedanlık) halkın din ve dünyasını ıslah ile meşgul olan kadına delalet eder.

Sürme hayır, menfaat, mal ve nimettir. Rüyasında gözlerinin nurunu arttırmak amacı ile sürme çektiğini gören, din kuvvetini arttırır. Süs için sürme çektiğini gören de dış görünümünü düzeltir. Rüya tabircisine göre, kadın ve erkek için sürme çekmek kıymetini artırmaya işaret eder. Bir rivayete göre, fazla kaçmamak şartıyla sürme çektiğini gören, hak yolunu bulur ve sevap işler. Başka bir tabirciye göre,; rüyada sürme satan, hak dinini düzeltmeye çalışan adamla tabir olunur. Rüyada sürme fırçasını gören evlenir, kendisine sürme getirildiğini görmek, dört şekilde tabir olunur; gözün kuvveti, dinin kuvveti, mal ve güzelliktir.

Bir başka yoruma göre de: Rüyada sürme görmek, mala ve iyi şeylere çok basiretli olmaya idelalet eder. Bir kimse eline sürme verildiğini görse o kimseye az veya çok mal isabet eder. Bir kimse rüyada kendisine Salih bir kimsenin sürme çektiğini görse bu rüya hayra yorumlanır. Şayet kendisine kötü bir kimsenin sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur. Toplu bir sürmeye rastladığını gören kişi mala kavuşur. Gözünde şikayeti olanın sürme görmesi, şifa bulacağına delalet eder.

Rüyada sürmek çekmek, dini ıslah etmektir. Sürme taşıyla gözüne sürme çektiğini gören kişi, iki kadınla evlenir. Sürme tası haricinde, denizköpüğü gibi şeyler kullandığını gören kimse, zina yapmak ister. Sürme tasından çocuklara sürme çektiğini gören kimse, dininin iyi bir durum içinde bulunduğunu iltizam eder. Şayet sürme çekmekten maksadı süslenmek içinse, o kimse din islerinde kendisini ziynet ve parlaklık verecek bir iş yapar. Bir kimse rüyada bir insanin kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü de kör ettiğini görse, o kimsenin malından hile ile bir şey olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir