DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Peygamber Görmek

Rüyada peygamber görmek ne anlama gelir?

Rüyada peygamber görmek; saygınlık kazanacak güzel ve faydalı işler yapmaya, Allah’a son nefesine kadar itaat etmeye, buyruklarına bağlı kalmaya, yasaklarına uymaya, mesleğinde en üst makamlara erişip, yönetici koltuğuna çıkmaya delalet eder. Peygamber görmek, toplumları ya da kitleleri peşinden sürükleme kudretine sahip olmaya işaret eder. Rüya sahibi bol rızka, kısmete, kazanca ve şansa sahip olacaktır. Güvende olmaya, kaza ve belalardan uzaklaşmaya ve uzun ömürlü olmaya tabir edilir. Peygamber gören kişinin sağlığının, zenginliğinin ve rahatının ömür boyu devam edeceği yorumu yapılır.

Rüyada Peygamber Olduğunu Görmek

Peygamber olduğunu görmek; rüyasında peygamber olduğunu gören kişi inandığı davada sonuna kadar gider ve son nefesine kadar savaşır diye tabir edilir. Aynı zamanda kendisine Allah tarafından büyük bir sabır baş edilir ve kişi yaşadığı her türlü zorluk ve acıya dayanma gücüne kavuşur diye yorumlanır.

Hz. Peygamberle sohbet etmek; rüyasında Peygamberle sohbet eden kimse, doğru yoldadır ve hak yol üzere bulunmaktadır. Bu rüya her şeyiyle hayır ve güzelliktir. Peygamberin haber verdiği şey gerçek olur veya kendisini uyardığı noktalarda dikkat etmelidir. Hz. Peygamber ile konuşmak dünya ve ahiret saadetine, her anlamda mutluluğa delalettir. Onun size dönük olduğunu görmek yapacağınız hayırlı bir yolculuk anlamına gelir. Arkasını dönmesi de bu yolculuktan elde edeceğiniz hayırdır.

Peygamber efendimizi görmek, Peygamber efendimizi görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder. Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde söyle buyurmuştur: “”Bir kimse rüyasında beni görse, o kimse ahrette en yakin bir sıfatla şefaatimle özel bir görüşle beni görür.”” Başka bir rivayete göre: “”Bir kimse uykusunda beni görse, o kimse hakikaten ve gerçekten beni görmüştür.”” diye buyurmuştur. Hz. Enes in (r.a) rivayete göre; “”rüyasında her kim beni görürse, cehenneme girmez, diye buyurmuştur. Yine bir hadisi şerifte de: Bir kimse rüyasında beni görürse, o kimse gerçekten ve aynen beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan benim seklime girmesi mümkün değildir.”” buyurmuştur. Rüyasında Peygamber Efendimiz Muhammet Mustafa (sav) i görmek, bütün sıkıntılardan kurtulup feraha çıkacağına delalet eder.

Rüyada peygamber görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Rüyamda peygamber efendimizin kabri açılmış yüzü pak bı şekilde görünüyor bır yerden ona şu götürüyorum bu bir mezarlik bahçesi de olabilir normal bı alandan da olabilir tam suyu icirecekken uyanıyor ve sudan içiyor sonra kalkıyor bedeni siyah ve kilolu yüzünü gormuyorum daha sonra bı divana uzanıyor ve vakit geçtikten sonra millet akın edip geliyor bı gazeteci dışardan fotoğraf çekmek istiyor ben içeri davet ediyorum gelince peygamber efendimiz divanda oturuyor biri sağında biri solunda iki kişiyle fotoğraf cekilecekken bana sende gel beni uyandıran sensin dio ben kadraja girince orda oturanlarla bu sefer arbede yaşanıyor peygamber efendimiz biriyle konuşurken uzaklaşıyor bizim kavga ettiğimizi görmeden 3 veya 4 kişi beni elimden ayağımdan yakalıyor bırakın diye cirpinirken uyanıyorum durum bu biraz baktım inceledim ama istediğim sonuca varamadım yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir