DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan gören kimse, arabozan ve haset olur. Bazen de şeytan görmek, çoluk-çocuğa işaret eder. Şeytanı görmek bolluk, yalan ve şehvete de işarettir. Bir kimse rüyasında şeytanın kendisini düşürüp aklını giderek kötü amaçlarv için kullandığını görürse o kişi faiz yer. Eğer şeytanın kendisine dokunduğunu görürse o kimse ailesine iftira eden ve kötü yola düşürmeye çalışan bir düşmana işaret eder. Eğer rüyayı gören hasta veya üzgün ise o kimsenin iyileşmesine ve zengin olmasına işaret eder. Bir kimse rüyasında şeytanla gizlice konuştuğunu görürse o kişi düşmanlarından biriyle gizli saklı konuşur ve salih kişilerin sıkıntılı ve zor günlerinde yardımda bulunur. Eğer şeytanın kendisine birşey öğrettiğini görürse o kimse uydurma ve yalan yoluyla insanlara oyun oynar. Şeytanın kendi üzerine indiğini gören kimse iftira, yalan ve günah olan birşey yapar. Rüyada şeytanlara başkanlık ettiğini ve şeytanların kendisine itaat ettiklerini gören kimse, liderliğe, onura, büyüklüğe ve üne nail olur ve düşmanlarını yok eder. Şeytanları bağlayıp ve onları hapsettiğini gören kimse, güce ve yardıma nail olur.

Rüyada şeytanın kendisini azdırıp yoldan çıkardığını gören dehşet saçan ve şaşırtan kimsenin, malına zarar ve ziyanda bulunur. Bir kimse rüyada şeytanın elbiselerini çıkardığını görürse o kimse işlerinde düşmana üstün olur ve onu kuruntu ve kargaşaya düşürür. Rüyada şeytana buğz ve adavet ettiğini gören kimsenin Allah’a itaat eden sadık ve mü’min olduğuna ve dindeki gücüne işarettir. Rüyada şeytanı huzurlu ve mutlu gören kimsenin nefsani arzularıyla uğraştığına işaret eder. Rüyada görülen şeytan kuvvetsiz düşmandır. Rüyada şeytanı düşam kabul ettiğini gören kimsenin, dindar olduğuna ve Allah’ın emir yasaklarına itaat ettiğine yorumlanır. 

Bazı rüya yorumcularına göre şeytan görmek; ev sahiplerine, suya dalmaya, ajanlara ve laf söyleyenlere işarettir. Bazen de şeytan görmek arkasından kusurlarını söylemeye, kaş-göz işaret yoluyla onu kınamaya yorumlanır. Rüyada kendisini şeytan olarak gören kimse, insanlar ile eğlenir ve onlara zulümde bulunur veya yer altında olan su yolu ve lağımları düzene koyar. Şeytan rüyası görmek unutkanlığa da işarettir. Rüyada şeytan görmek; namazı bırakmaya, yalana, hırsızlığa ve günah işlemeye ayrıca uzun ömüre de işarettir. Bir kimse rüyada kendini şeytan olarak görürse o kimse her zaman şeytanın elinde olur, ya da Allah rahmetinden uzak olarak yaşar. şeytanı öldürdüğünü gören kimse hilekar olan kimselere hile yapar. Bu rüyayı gören salih ve namuslu kimse ise Allah’ın emrinden umudunu keser ve üzgün biri olur.

 

Bir yorum

  1. rüyamda şeytan kızımın üzerine siyah bir bulut serdi ve kızım kayboldu şeytanı da insan siluyetine siyah bir bulut olarak gördüm bu rüyayı yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir