DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Namaz Kılmak

Doğu yönüne dönerek namaz kıldığını gören hacca gider. Doğu ve batıya doğru dönerek namaz kıldığını görmek, İslamiyet’ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir. Arkasını kıbleye dönmüş olduğu halde namaz kıldığını görmek, İslam’ı arkasına atmış olur. Bir rivayete göre, eşinden gayrı bir kimse ile yakınlaşır. Bir mescit halkının kıblenin gayri bir tarafa dönerek namaz kıldıklarını görmek, o yerin devlet başkanının işinden uzaklaştırdığına delalet eder. İlim adamlarından birinin kıblenin bulunduğu yönün  aksine dönerek namaz kılar görmek, alim sünnet ve şeriata aykırı davrandığına işarettir. Namazının vaktinin geçtiğini ve namaz kılmak için bir yer arayıp bulamadığını gören, zor ve yapılması çok güç bir işe başlar ve bir rivayete göre de gerek dünya gerek ahrette güçlüğe uğrar. Namaz da bir cemaate imamlık yaptığını gören, büyük bir memuriyete veya bir şirkete girerek orasını yönetir.

Bilmediği bir yerde, tanımadığı kimselere imamlık yaparak, namaz kıldığını gören ve hangi ayetleri okuduğunu bilmeyen kimsenin ölümü gelmek üzeredir. Kıbleye dönüp namaz kıldığını görmek, uzun bir ömre delalet eder.

Bir kimse namazdayken sağa, sola baktığını görürse, bu rüya dünyanın mal ve süslerini arzulayarak ahiret hayatına yüz çevirmeye delalet edebilir.

Rüyada Namaz Selamı Vermek

Eğer bir kimse rüyada namazını bitirip selam verdiğini görürse, o kimse üzüntü duyduğu durumdan kurtulur ve o kişinin ruh hali sevgi ve sohbetle dolar. Namazda sağ tarafa selam vermek, bazı iş durumlarının düzelmesine, sol tarafa selam verip sağ tarafa selam vermemesi de, işlerinin bir kısmının çıkmaza girmesine ve kendisininde üzüntüye düşmesine yorumlanabilir.

 

Rüyada namazı bitirip selam vermek, peygamberin eser ve sünnetine tabi olmaya, işten çıkmaya, bir kimseyi yerine vekil tayin etmeye, yolculuk yapmaya ve rızka işaret edebilir. Eğer bir kimse namazda sağ taraftan önce sol tarafa selam verdiğini görürse, şerre kapılarak ve bazı kötü durumların arkasına düşmesine delalet edebilir. Eğer selam vermeden namazda kaldığını gören kimse, bir kimseden menfaat elde etmek için dikkatli davranarak sermayeyi koruması altına alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir