DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Parmak Kesilmesi

Rüyada parmak kesilmesi ne anlama gelir?

Rüyada parmak kesilmesi; tek bir şekilde tabir edilmez. El parmaklarının hepsinin ayrı ayrı, yine ayak parmaklarının da ayrı ayrı anlamları vardır ve rüyanın en doğru, en net ve kesin yorumu ancak hangi parmak kesilmişse onun üzerinden yapılabilir. El parmaklarının kesildiğini gören kişi ölüm haberi alır, kaza tehlikesi atlatır ve para kaybeder. Ayak parmaklarının kesildiğini gören kişi ise, mevcut hayat standartlarını kaybeder ve işinden olur. Yeni ve zor bir hayatın başladığının habercisidir. Diğer yoruma göre, kişinin başparmağını kesilerek kaybetmesinin yepyeni ve iyi bir hayata başlayacağını, bu değişikliğin kişiye başarı ve para kazandıracağını işaret ettiği yönündedir.

Sağ el parmaklarının kesilmesi; kişinin manevi açıdan zayıfladığının ve dini ibadetlerini yeterince yerine getirmediğini işaret eder ve ayrıca uyarı mahiyetinde bir rüyadır.

Rüyada Baş Parmak Kesilmesi

Baş parmak kesilmesi; rüyayı gören kişinin hayatında bir değişiklik olacağına bunun da her yeni gününün bir öncekinden farksız olan rüya sahibine çok iyi geleceğine işaret eder. Bu değişikliğin rüya sahibinin bir vasıta ile gideceği yerde yaşanacağı öngörülür.

İşaret parmağı kesilmesi; rüyayı gören kişinin inancına sıkı sıkıya bağlı olduğuna, Allah’ın emirleri dışına çıkan bir dünya görüşünü ve hayat tarzını benimsemeyeceğine, hiçbir zaman dinini boşlamayacağına, doğruluktan ve hak yolundan da ayrılmayacağına tabir edilir.

Yüzük parmağın kesilmesi; rüya sahibi için iyi şeylere işaret etmez. Kişinin maddi imkanlarının azalacağına, geçiminin zorlaşacağına bu nedenle rüya sahibinin lüksünden ve konforundan da fedakarlık yapmak zorunda kalacağına alamet eder. Bu rüya, şanssızlık olarak değerlendirilir.

Orta parmağın kesilmesi; uğursuzluk olarak yorumlanır ve herkesi ilgilendiren, kötü bir olayın meydana geleceğine rivayet edilir. Televizyona, gazetelere hatta radyoya konu olacak kadar önemli ve büyük bir şahsiyetin kara haberini almaya alamet eder.

Serçe parmağın kesilmesi; büyük bir melanetin yaşanacağı anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin ailesindeki ya da ikinci ve üçüncü kuşak akrabalarının ailesindeki küçük bir bireyin vefat etmek sureti ile eksileceğine yorulur.

Ayrıca rüyada parmak kopması tabirini de okuyabilirsiniz.

Rüyada parmak kesilmesi ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir