DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bıyık Görmek

Rüyada bıyık görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bıyık görmek; maddiyatla tabir edilir. Rüya sahibinin helal olan varlığa kavuşması olarak yorumlanır. Rüyasında bıyığı olduğunu gören kişi mal varlığına, toprağa, sermayeye ya da çok paraya sahip olacak demektir. Henüz yaşı küçük olan bir çocuğun bıyıkları olduğunu görmek o çocuğun sağlığının yerinde olacağına delalettir. Bir kadın kendini bıyıklı görürse hayırlı bir oğlan çocuğu doğurur. Devletin resmi kurumlarına borcu olan bir kişi rüyasında bıyık görürse borcundan kurtulur. Bıyık görmek bazen de zengin ve ciddi duran bir iş adamına ya da memura delalet eder. Bu kişi makam sahibi olduğu için koltuğu ile övünen, kibirli ve burnu havalarda gezen kişi olarak ifade edilir. Daha ayrıntılı yorumlar için benzer rüya tabiri olan sakal tabirinede bakabilirsiniz. Bıyığının tıraş olduğunu veya kesilip azaldığını gören kimse hayra erer, borçlu ise borcunu öder. Bıyığın az ve kesik olması her yönden hayırdır, fazla olması da hayırlı değildir.

Bıyık uzatmak; bıyığın uzun olması da dört çeşit tabir edilir: Haram bir içki içmek, zekat vermemek, vaatleri ve emaneti inkar, üzüntü ve kederdir. Birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur.

Bıyık kesmek; bıyıkları olan birinin bıyık kestiğini görmek, seyahate veya bir ziyarete gitmeye işarettir. Uzun zamandır görmediği bir kimse ile bir araya geleceğine yorumlanır.

Bıyıklı olduğunu görmek; küçük bir çocuğun bıyığı bitmiş olduğunu görmek, gelişip büyümesine delalettir. Bir kadının kendisini bıyıklı olduğunu görmesi bir erkek evlat getirmesine, eğer hamile değil ise, hiç doğurmayacağına tabir edilip, yorumlanır. Bunu esir olan görse esaretten kurtulur.

Bıyıklarını beyazlamış görmek; bıyığının beyaz olduğunu gören kimse bir işe teşeğer, bekar ise üs eder ve sonra ondan vazgeçer. Bıyığı olan birinin bıyıklarının birden beyazladığını görmesi, elem ve sıkıntı duyacağı bir habere ve söz söylediği için sorun yaşayacağına tabir olunur.

Rüyada bıyık bırakmak

Rüyada bıyık bırakmak; kendini bıyıklı gören kişinin dünya malı için yaşadığı, daha fazla mal sahibi olabilmek adına kendi çıkarına ters düşen her şeyi elinin tersi ile ittiği ve fayda sağlamak için bir an bile düşünmeden her şeyi yapabildiği yorumu yapılır. Bıyıkları olmayan birinin bıyık bıraktığını görmek, neticesi iyi ve hayırlı bir iş ile meşgul olmaya başlayacağına tabir olunur. Rüyada bıyık bırakmak erkek için söz sahibi olmaya, kadın için sıkıntı ve kasvet ve tembelliğe işarettir.

Rüyada bıyık görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

  1. Selamün aleyküm rüyam da bıyık bırakıyordum az da olsa biyigim sakalimdan fazla bu şekilde normal haytta bırakıyorum ama rüyada babam bana bırak diyordu ve biraz gür şekilde burakiyordum teşekkürler

  2. Rüyamda eski patronumu gördüm bıyıkları uzamıştı. Konuştuk ağzının içinde bile bıyık vardı. Beni iş yerine davet etti, gittim orada çalışanlar bu niye burda niye geldi dediler patronum da ben davet ettim dedi. Sonra bana çikolata ve lokum ikram ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir