DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Biber Görmek

Rüyada biber görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada biber görmek; yüz güldürecek şeylerin gerçekleşmesi anlamına gelir. Aynı zamanda meşakkatli, zorlu ve alın teri dökerek yapılacak bir işin karşılığında sahip olunacak helal olan bol kazanca ve mülkiyete işaret eder. Biber aynı zamanda rüya sahibinin arkasından yapılan gıybete ve bu nedenle de zor durumda kalması anlamına gelir. Biber gören kişi kendisi de gıybete meraklı olan kişidir ve bu nedenle gıybetini yaptığı kişilerin gazabına uğrayarak zor ve sıkıntılı günler geçirecek demektir. Çünkü rüya sahibi kime güvenmesi gerektiğini, kime güvenmemesi gerektiğini tam olarak bilemeyen biridir. Sofrada kırmızı ya da karabiber olduğunu görmek ya da yemeğe dökmek çok üzücü bir haber alınmasına delalet eder. Biber ekmek iş ile tabir edilir. Kişinin yapacağı bir iş başvurusuna delalet eder.

Rüyada biber yemek

Rüyada biber yemek; biber yemek genel anlamı ile kişiye üzüntü veren durumları tabir ettiği gibi, aile içindeki kargaşanın, söz düellolarının ve tartışmaların da alametidir. Acı biber yemek alınacak kötü haberlere işaret ederken, tatlı biber de kişinin içinde bulunduğu şartların güçleşeceği ve maddi anlamda beklentilerinin ötesinde zor günler geçireceğini işaret eder.

Acı biber yemek; acı biber yediği için ağzı yanan kişinin günü kötü geçer ve tüm gün boyunca aksilikler peşini bırakmaz. Acı biber yemek bazen kişinin duyduğu kötü sözleri içine atacağına ve karşılık veremediği için kendisini yiyip bitireceğine de işaret eder. Yapılan hatalar nedeni ile yaşanılan sıkıntılara ses çıkarılamadığına, başkaları tarafından üzülen, umursanmayan bir insan olunacağına da delalettir. Acı biber yiyen kişiler geçimsiz bir eşle evlenir ve kötü bir hayat geçirirler.

Biber satmak – almak; biber satmak şifa bulmaya, sıkıntılardan ve borçlardan kurtulmaya ve rahata kavuşmaya delalet eder. Biber almak sıkıntılı günler geleceğinin, hane içinde yokluk ve kıtlık olacağına, kazancın ve işlerin düşerek maddi sıkıntıların baş göstereceğine delalet eder.

Yeşil biber yemek; çok hayırlıdır, hane halkının çokluğuna ve evlat sahibi olmaya delalet eder. Biber turşusu yediğini görmek kişinin ailesindeki düzenin ve mutluluğun bozulacağına ve aile içinde sorunların ortaya çıkacağına işaret eder.

Biber toplamak; çok yakın bir dosttan duyulacak acı bir söz yüzünden rüya sahibinin kahrolacağı, gecesinin gündüzüne karışacağı, hayatı ile ilgili çok riskli bir karar aşamasına geleceğini işaret eden rüya, aynı zamanda beklenmedik acı kayıplara da tabir edilir. Aile veya kan bağı olan uzak akrabalardan birinin ölüm haberinin gelmesi üzerine, yas tutulacak bir döneme girileceğine ve uzun süre etkisinden kurtulmanın mümkün olmadığı olumsuz olaylara alamettir. Biber toplayan kişi genellikle kendi tuzaklarına düşer veya dilini tutamamanın cezasını çeker. Yanlış verilen kararların hayati hatalara neden olacağı bu dönem kişinin gözyaşları içinde kalmasına neden olur.

Rüyada biber görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir