DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bina Görmek

Rüyada bina görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bina görmek; rüya sahibinin hayatı ve hane içindeki durumu olarak değerlendirilir. Rüyanın yorumu da binanın niteliğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Geniş, aydınlık ve ferah bir bina görmek hayatta başarı ve mutluluk anlamına gelir. Eğer bina cami ise Müslümana, kilise ise Hristiyana, medrese ise alim ve hocaya işarettir. Zaviye ve tekke ise Allah’tan korkan ve ibadet eden biri olduğuna işarettir. Bir kimse Allah’a yaklaşmak maksadıyla cami veya benzeri yer yaptırdığını görse iyilikle insanlara emreder ve kötülükten uzaklaştırır. Güzel bir bina görmek ülfet ve muhabbete, neşeye, rızka, güzel elbiselere, evlenmemiş kızlara ve onlardan olacak çocuklara delalet eder. Bazen sağlam bina kuvvet ve şiddete, yardım ve müsaadeye, bazen da uzun ömre delalet eder.

Bina dikmek; kadri kıymeti büyük bir kimse ile tabir edilir. Büyük ve güzel bir bina diktiğini görmek izzet ve kerem sahibi kimseye yorulur. Bina dikmek, şans kısmet ve hayırlı bir iş ve iyi bir nesil ile tabir olunur. Bir kimse kendisini bir beldede bina yapıyor görse o kimse o beldeden bir hanımla evlenir. Gurbette bir bina yaptığını gören kimse daha önce bilmediği, tanımadığı bir kadınla evlenir, yahut orada yerleşir ve orada ölür.

Bina devrilmesi; binanın devrildiğini görmek, umut ettiği ve ümitlendiği bir şeyin zorlukla olacağına işarettir, evliler için aile içi sıkıntıya delalet eder. Bekar için ise ailesiyle tartışmaya işarettir.

Binanın sallandığını görmek; binanın sallandığını görmek işlerinin zayıflamasına ve bazen can sıkıcı bir durum yaşamasına tabir edilir, çevrenizdeki kişilerin dağılmasına da yorumlanır.

Bina temeli görmek; bina ve inşaat temeli görmek, ilim ve irfan sahibi bir kimse ile yorumlanır. İşsiz için iş bulmaya nasip ve şansa kısmete ve mal ve çocuklarının artmasına da işaret eder.

Bina inşaatı görmek; rüya görenin şan ve şerefi, itibarı artar, değerli kimselerle oturur kalkar. Evinin belirli miktar güzel olarak genişlemiş olduğunu görmek dünyada halinin genişliğine işarettir.

Rüyada bina çökmesi

Rüyada bina çökmesi; binayı kaldırıp yok ettiğini veya binanın çöktüğünü görmek yakınlarını, arkadaş ve dostlarını dağıtmaya, malının ve servetinin elinden çıkmasına işarettir. Eski bir binayı yenilediğini görmek, hayatını yenilemeğe delalet eder.

Bina sıvamak çamurlamak; Peygamber efendimizin kabri şeriflerini çamurladığını gören kimse malı ile hacca gider. Kendi evini çamurladığını, çamurun da yaş olduğunu gören kimse iyi bir insandır. Bu çamuru yediğini gören kimse yediği kadar para yer.

Binadan atlamak; yaşandığı an fark edilemeyen bir iyiliğin habercisidir. Bu durum kişi için ilk zamanlar kötü gibi görünse de, ilerleyen zamanlarda onun hayrına olduğunu anlamasıyla iç huzura ereceğine alamet eder. Pek çok farklı anlama gelebilecek olan rüya, yüksek bir binadan atlandığı görülürse kişinin makamından olacağına yorulur. İş kaybına ya da para açısından zorluk çekileceğine haber verdiği gibi, sosyal ortamlarda keyifsiz zamanlar geçirmenin, eski arkadaşlarla aranın açılacak olmasının da işaretçisidir. Bazı yorumculara göre rüya kişinin yaptığı bir hatanın sebep olacağı felaketler zincirine, mahvoluşa, ailesinin parçalanmasına dair bilgiler verdiğine tabir edilir. Büyük bir felaketin yaşanacağına ve rüya sahibinin sağlığını da tehlikeye atacak bazı durumların ortaya çıkacağına da delalet eder.

Yüksek binadan atlamak ve ölmek; hayrı dokunmayacak bir işle meşgul olmak, tüm zamanını bu işle geçirmek, elindeki paranın kıymetini bilmemek ve bu nedenle borçlanıp büyük sorunlar yaşamak manasına gelir. Rüya sahibinin sorumsuzluğunun bedelini ağır ödeyeceğini, dikkatsizce davranması ve herkese inanması yüzünden hayatının hiç de istediği gibi gitmeyeceğini bildiren rüya, çok iyi giden işlerin bozulacağına, büyük paralar kazanan kişilerin bir anda kayıplar yaşayarak fakirleşeceklerine, zevk ve sefa içinde geçirilen yaşamın neredeyse bir fakirhanede son bulacağına da tabir edilir.

Rüyada bina görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Rüyamda hızlı hızlı yüksek binalar dikiliyordu iki bina arasına bile ev yapılıyordu hayır olsun sabah gördüm yanımda da benimle konuşan bir erkek vardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir