DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Açlık Görmek

Rüyada açlık görmek ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada aç görmek; ihtiyaç sahibi olmak, başkalarından yardım isteyecek duruma düşmek, işlerin bozulması gibi anlamlara gelir ve genellikle maddi kayıpların, zorlukların haberini verir. Aç birini görmek o kimseye yapılacak yardıma veya kişinin arkadaş çevresinde zor günler geçirenlere el uzatacağına alamet eder. Sevap işleyecek fırsatların ortaya çıkmasına yorumlanan rüya, aç hayvan gören ve onu doyuran kimseler için hayırların en güzelini işleyeceklerini, ahiret hayatlarının da bu davranışlarının karşılığı olarak güzel geçeceğini bildirir. Kişi kendini aç görüyorsa nefsiyle yaşayacağı bir mücadelenin ifadesi olarak kabul edilir ve inancını kuvvetlendirmek isteyen kimselerin, nefis kontrolü yaparken zaman zaman zorlanacaklarını fakat yine de yollarından dönmeyeceklerini işaret eder. Kendisinin uzun uzadıya acıktığını gören kimse fakirlikten sonra nimete kavuşur. Kimi yorumcuya göre ise açlık kendisinden hayır olmayan kimseyle sohbet etmeye ve zayıflığa delalet eder. Zühd ve takva ehli için açlık, oruca yorumlanır. Açlık kıtlığa, fakirliğe bazen da takvaya, zikir ve şükre işarettir. Karnının aç olduğunu gören kimse, günahkardır.

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; açlık rüyası dört şekilde tabir olunur: İyilik, güzellik, hırs, günah ve tamah. Karnının aç olduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını gören kimse, hırs ve tamahından istifade edemez. Hayra eremez.

Rüyada aç kalmak; rüyanın tam tersine işaret eder ve hayırlara rivayet edilir. Rüya sahibinin maddi anlamda çok daha güçleneceğine, sıkıntılarının son bulacağına, geçiminin ve hayatının kolaylaşacağına, bu sayede hanesine güneş doğacağına, elinin bolluk ve bereket göreceğine işaret eder. Akıllı yatırımların büyük avantajlar sunacağına, kişiye düşündüğünden ve hesapladığından da fazla getiri sağlayacağına alamet eder.

Rüyada aç insan doyurmak; büyük bir sevap işleyecek olan rüya sahibinin ne kadar zengin olursa olsun her zaman gönlü bol ve merhametli biri olacağını, çevresindeki kötülüklere karşı duracağı gibi, haksızlıklarla da mücadele ederek geçireceği yaşamını tabir eder. Aç insan doyurmak, gerçek hayatta da insanların yararına işler yapmak, hayratlar, çeşme, hastane veya okul yaptırmak demektir. Kişinin maddi olanaklarının artacağına ve yanında pek çok kimseye ekmek verecek kadar işlerini büyüteceğine de yorumlanır.

Rüyada aç hayvan görmek; merhamet gösterilecek bir duruma işaret eder ancak görülen hayvanın ne olduğu da önem taşır. Aç ayı görmek, yakın çevrede gözü doymak bilmeyen bir tanıdığa yorulur. Aç köpek görmek dostlardan birinin yaşayacağı sıkıntıya işarettir. Aç kedi görmek ise hanede maddi sorunlar olduğuna fakat kısa süre sonra düzeleceğine haber verir.

Rüyada açlık görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Ayrıca rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir