DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Secde Etmek

Rüyada secde etmek, Allah’a kişiyi yaklaştıracak çok hayırlı işlere, düşmana galip gelmeye, zafere erişmeye, günahlardan arınmaya, tevazua, dünyevi ve uhrevi makamlara delalet eder. Rüyada bir dağın tepesinde secdeye varmak, çetin ve zor bir işin üstesinden gelmeye, tepe ve duvara secde etmek, büyük bir zatın himmetine sığınmaya delalet eder. Rüyada Allah’tan gayrına -put vb.- gibi şeylere secde etmek münafık bir topluluğa boyun eğmeye, rezil ve zelil olmaya işaret eder.

Rüyada secde ettiğini gören kimse bütün dertlerinden kurtulur, huzur ve rahata kavuşur.

Bir kimse rüyada, rüku ya vardığını, secde ettiğini ve Allah için namaz kıldığını görürse, Allah için tevazu eder ve boyun eğer, kibir ve azametten art olur. Allah-u Teala Hazretlerinin (C.C.) hudutlarını ve farzlarını yerine getirir. Namazını çok kılar, din ve dünyasında arzu ettiği şeye çabucak nail olur. Kendisine düşmanlık eden kişiye galip gelir. Bazıları, bir kimse Allah (C.C.) için secde ettiğini görse, düşmanlarına galip gelir, zafere ulaşır ve günahları affedilir, dediler.

Rüyasında secde eden günahkar bir kimse, secde ettiğinde tövbekar olur. Tehlikelerden kurtulur ve istediklerine nail olur. Günahları affedilir, günahları affedilen kimsenin hayatı ve ömrü uzun olur.

Bir kimse rüyada Allah-u Teala Hazretlerinden (C.C.) başka şeye secde ettiğini ya da onunla secde niyet etmeksizin yüzü üzerine düştüğünü görse, eğer bir münazara ve düşmanlık içerisinde ise zelil ve rezil olur, şayet tüccar ise zarar eder, bir ihtiyacı varsa ihtiyacı giderilmez.

Rüyada secde eden kimse, bir dağ üzerinde secdeye kapandığını görürse, çetin ve kuvvetli birisine galip gelir. Yere kapanması bir tepe veya bir duvar üzerinde olursa, o kimse kıymetli yüce bir kimseye boyun eğer, tevazu eder ve onun huzurunda eğilir.

Rüyada secde etmek, Allah-u Teala Hazretlerine (C.C.) iman etmeye, isyankar için de tövbeye delalet eder. Bazen secde, sünnete tabi olmaya ve Resülullah ile Cennette komsu olmaya işarettir. Secde, kurtuluş ve zafere ve işlemekte olduğu günahtan tövbe etmeye, ömrün uzunluğuna, tehlikelerden kurtulmaya delalet eder. Secde, işlerin iyi yürümesine, bazen de onu gören kimse için Allah (C.C.)’in ihsan edeceği nimetlere işaret eder

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir