DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Mescid Görmek

Rüyada mescid görmek ne demek, ne anlama gelir? Ünlü rüya yorumcularından derlediğimiz rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; yıkılmış veya yıkılmakta olan bir mescidi görmek, o memlekette büyük bir alimin vefatına işarettir. Bir kimse camiye yürüdüğünü veya camiye gitmek için evden çıktığını görse, hayra kavuşur. Camiye gitmek, sıkıntılardan kurtulmaya, tövbe etmeye ve kötü alışkanlıklarını bırakmaya işaret eder. Cami işlerini yöneten, beldenin hakimi ile tabir olunur. Mescit ve camiyi idare etmek topluma hizmettir, hakimde umum beldeyi idareye memurdur. Camiye girmek rüya sahibi için şehir cami, ana baba, hoca ve öğretmen gibi kendilerine itaat gereken kimselere delalet eder. Kendi halinde veya mazlum olarak camiye girmek adalete işarettir. Caminin mihrabı helal rızk, iyi bir hanım, minaresi başkan veya imam ile tabir olunur.

İbni Kesir (r.a.) demiştir ki; cami ve mescit görmek, çarşıya ve ticarete işarettir. Merdivenle çıkılan yüksek camiye girmek ilim ve olgunluğu ile övünen, mağrur bir adam görmeye, merdivenle inilen çukurda camiye girmek işlerinde kolaylık ve ihtiyaçlarının gitmesine işarettir. Cami avlusu gören kimse için vereceği fetvalardan halkın istifade etmesine, zenginse malının zekatını vermeye, eğer bekar ise hayırlı evliliğe, eğer evli ise evladı olacağına, salih ve zikir ehli olduğunun halk arasında yayılmasına işarettir.

Ayrıca rüyada cami görmenin tabirini de okuyabilirsiniz.

Rüyada mescid görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir