DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Kıyamet Görmek

Rüyanızda kıyamet günü görmeniz, size kötülük getirecek işlerin peşinde koşmayı bırakmanıza ve daha fazla günaha girmemenize dair bir uyarı manasını taşımaktadır. Kıyamet günü görmek, size haksızlık yapanlardan öcünüzü alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda başınızın üstünde kıyametin koptuğunu görmek, vefatınızın yaklaştığına işarettir. Ölülerin dirilip yürüdüğünü görmek, adalet sağlanan bir yerde olacağınıza tabirdir. Bir meleğin size okumanız için, amel defterinizi verdiğini görmeniz, dinde doğru yolda olduğunuza tabirdir.

Mahşer yerini görmek, size hayırlar getirecek kişilere yorumlanır. Kıyamet gününde sura üflendiğini görmek, ameli iyi olan ölülerinizin iyi yerlerde olduklarına tabir edilmektedir. Rüyanızda kıyamet alametlerinden birini görmeniz,  hayırlı işler yapıp, Allah’ın izni ile, sevap kazandığınıza, hayrınızın devamı için tesviye, sevineceğiniz haberler alacağınıza, günah yolunda olan kişiler için de acil tövbe etmesi için korku manasına gelmektedir.

Rüyanızda kıyamet günü hesap verdiğinizi ve sevaplarınızın ağır geldiğini görmek, ibadetinizi eksiksiz devamına, hayır yolunda olmanıza, yüce Allah’ın sevabına eriştiğinize tabir edilmektedir. Günahların ağır gelmesi ise, ibadetin eksik olduğuna yorumlanır. Rüyada kıyamet günü tartınızın elinde olduğunu görmek, hidayete erdiğinizi göstermektedir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir