DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Kamış Görmek

Rüyada görülen kamış, rezil kişilere ve fena sözlere işarettir.  Kamışların gümüş ya da altından olduğunu görmek, helal mala, itaatkar kadına ve feraha erişmeye, evlatları ile birlikte cennete gölgelenmeye yorumlanır. Soyulup kabuklarından ayrılmış bir kamış gören hapis ise hapisten çıkar, işten çıkarılmış ise yeniden işinin başına döner.  Şeker kamışı zorlukla ele geçen rızka, oruç ve namaz vaciplerini yerine getirmeye ve düzgün bir nesle sahip olacağınıza işarettir.

Şeker kamışını çiğnediğinizi görmek, çok fakat tatlı ve güzel konuşulacak bir iş yapacağınıza, şeker kamışı sıkmak, bolluğa ve ucuzluğa bazen de pinti bir kişiden kazandığınız rızka tabir edilir. Sokak ortasında kamış gören kavga eder. Kalem üretiminde kullanılan kamışı görmek, özenti içinde olduğunuza ve gösteriş yapmak için iyilik yaptığınıza tabir edilir. Kamışı olmadık bir yere ektiğinizi görmek, o yerin harap olmasına ve o halkın ayıplarının meydana çıkıp rezil olacaklarına ve kadınların ağlamalarına yorumlanır.

Bazı tabircilere göre rüyada kamış görmek, elinizden giden veya çalınan bazı şeylerin size geri geleceğine işarettir.  Kamıştaki boğumları görmek, zamana yani günlere, aylara, senelere ve bu zaman zarfı içinde iş kurmaya ya da evlenmeye yorumlanır. Değerli bir maddeden olan kamışı görmek, cennete girmeye, zenginliğe, değerli mala sahip olacağınıza yorumlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir