DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Hacamat Yapmak

Rüyada hacamat yapmak ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyayda hacamat yapmak; kalıcı olmayan mutluluğa, tartışmaya ve ecele delalet eder. Hacamat etmek hangi şekilde olursa olsun hayra yorumlanır. Kişide huzura ermeye, hacamatçının genç biri olduğunu görmek, önceki tabirin aynına, hacamatçının yaşlı olduğunu görmek, izzet sahibi olacağınıza delalet eder.

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; hacamat görmenin yedi tabiri vardır: Emaneti sahibine teslim etmek, şart koşmak, yöneticilik, mutluluk, yaşlılarla oturup kalkmak, Peygamber’in sünnetini ihya etmek, ilimden mahrum olmak. Tanıdık birinin size hacamat yaptığını görmek, bu kimse sizin dostunuzsa size emanet vereceğine, hasmınızsa onun şerrinden güvende kalacağınıza ve üzüntüden kurtulacağınızı delalettir. Yaşlı birine hacamat yaptığınızı görmek, işinizin iyiye gideceğine, genç birine hacamat yaptığınızı görmek düşmanınızı alt edeceğinize işarettir.

Hacamat olduğunu görmek; keder ve üzüntülerinizi atarak feraha ve sevince nail olup rahatlayacağınızı hasta iseniz şifaya kavuşacağınıza, hapiste iseniz hürriyete kavuşacağınıza yorumlanır. Bir başkasını hacamat ettiğinizi görmek borçlarınızı hemen ödemeniz ve elinizde bir emanet varsa bunu da sahibine iade etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada hacamat yaptırmak; yardım alarak hak ettiği feraha, zahmetlerinin meyvesini alarak istediği şana, cefa çekerek ümit ettiği mutluluğa delalet eder. Hacamat yaptırmak, kaybettikten sonra ümit ettiği ferahlığa, zorlukları aşarak ümit ettiği sevince anlamı taşır. Başka bir değişle hacamat yaptırmak, zahmet çekerek hasret duyduğu az olan kazancının artacağına, zorlukların ardından kazandığı ticari kazanca işaret eder. Zorluklarla mücadele ederek kazandığı haysiyete, zamanla ulaştığı itibarlı mertebeye, zahmetle birlikte beklediği servete yorumlanır.

Rüyada hacamat yapmak ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir