DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Hac Görmek

Rüyada hac görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada hac görmek; pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Genel olarak hac gören bir kişinin dinin gereklerini yerine getirmediği ve bu yüzden çeşitli azaplar çekeceği söylenmektedir. Aynı zamanda rüyayı bir bütün olarak yorumlamak doğru bir yorumlama olması açısından oldukça önemlidir. Bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda hac görmek çeşitli rüya yorumcularına göre genel olarak çeşitli yalanların gün yüzüne çıkması kişinin rahatlaması ve ferahlaması anlamına gelmektedir. Bu tarz rüya sahipleri insanların haklarını yiyen boğazında ki lokmalarına göz diken sadece kendi çıkarları doğrultusunda yaşayan dinden kurandan bağımsız insanlardır. Hac görmek kişide Allah yoluna davettir kul hakkı yiyen insanları tövbeye gelmesi için bir işaret olarak bilinir. Hac yapmak, görmek ve haccı yerine getirmeyi isteyen veya Peygamber efendimizin mübarek kabri şeriflerini ziyaret etmeyi arzulayan veya Beytü’l Mukaddese gitmek için gücü yettiği kadar çalıştığını gören, kıymetli ve övülmüş bir işi yerine getirmeyi arzular ve bu iş sebebiyle insanlar ona teşekkür ederler. Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören, şeriata uyar bir mümin kimse olup Hacca kavuşmaya işarettir.

Caferi Sadık demiştir ki; hacı adayını görmek, beş türlü tabir olunur: Emniyet içinde bulunmak, selametle gidip gelmek, adil bir devlet başkanı, Hac etmek ve rahatlık.

İmamı Nablusi demiştir ki; hacı eli öpmek, eğer hacı tanıdığı ise kendisi için, hayıra yönelmeye, büyüklerinin sevgisini kazanmaya delalet eder. Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören kimse, şeriatı kendisine yeterli görür.

Rüyada hacca gitmek için toplanmış bir kafile görmek

Rüyada hacca gitmek için toplanmış bir kafile görmek; hacı kafilesi görmek, selamet ve huzur içinde olmaya itikadın hayrına amellerinin bolluğuna ve çok dua etmeye delalet eder. Hacı kafilesi ile hacca gitmek için yola çıktığını gören kimse umduklarının gerçekleşmesine ve hac etmeye kişi için hacca gitmeye işaret eder. Hacca giden kişi içinse tekrardan hacnasip olur rivayete göre bu şekilde delalet eder.

Ayrıca rüyada hacca gitmek tabirini de okuyabilirsiniz.

Rüyada hac görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir