DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bulaşık Yıkamak

Rüyada bulaşık yıkamak ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Bulaşık yıkamak; malın israf edilmesine, sıkıntı ve zorluklardan kurtularak esenliğe ve huzura kavuşmaya, Allah’a el açmaya ve rızka delalet eder. Rüyasında kendini bulaşık yıkarken gören rüya sahibi yaptığı kötü işlerin ve işlediği günahların af olması için tanrıya yalvaracak ve o günahları tekrar işlememek için yemin edecek demektir.

Mutfakta yıkanmamış kap kacak görmek; kişinin düzensizliğine işaret eder. Bir kimse rüyasında mutfakta ya da her hangi bir yerde uzun süre yıkanmadığı için kurumuş yemek artıklarının olduğu bulaşıkları görürse bu, kişinin tembelliğine ve üşengeçliğine işaret eder. Rüya sahibi tembelliği nedeni ile bazı sorumluluklarını ihmal edecek ve bu nedenle de başı ağrıyacak demektir.

Bulaşık makinesi görmek

Bulaşık makinesi görmek; rüya sahibinin olaylar karşısında verdiği tepkilere işaret eder. Ayrıca kişinin hayatında meydana gelecek olan yeniliklere işaret eder. Örneğin yeni arkadaşlıklar, yeni bir iş ya da yeni bir aşk gibi örneklendirilebilir. Bulaşık deterjanı görmek; kişi sorunlarının ve korkularının üzerine giden, onlardan korkmayan kişidir ve bu kişi sorunlarla savaşmayı hırs edinmiş demektir.

Bulaşık süngeri görmek; kişinin hayatındaki güzel ve mutlu gelişmelere işaret ederken, sıkıntılarından ve dertlerinden de kurtulacağı anlamına gelir.

Başkasının bulaşığını yıkamak; başka kişilerin ayıplarını, hatalarını kapatmak, bu kimselerin toplum içinde küçük düşmelerini engellemek ve yardımcı olmak demektir. Sevilen kimselere kötü söz gelmemesi için kol kanat germek, tecrübelerin yardımıyla insanlara doğru öğütler vermek anlamındadır. Rızkını daima doğru ve helal yollardan kazanan rüya sahibinin bencillikten uzak, herkese el uzatarak, yardım ederek geçirdiği hayatında pek çok sevap işlediğini, dünya hayatında büyük problemler yaşamayacağı gibi, ahrette de rahat edeceği şeklinde yorumlanır.

Bulaşıklarını başkasına yıkatmak; kendi menfaatlerini düşünen biriyle ahbaplık etmek, bu kimseyle görüşmek suretiyle başkalarının eleştirilerine maruz kalmak demektir. Aynı zamanda rüya sahibinin de bazı menfi durumlarda diğer insanların haklarını gözetmediği için sevimsiz bir pozisyona düşeceğini, insanların gözündeki değerini yitireceğini ifade eder. İşlerin kolayına kaçmak ve tembellik yapmak yüzünden maddi kazancın düşeceğini bildirir. Kişinin verdiği bir sırrın açığa çıkmaması için sırlarını söylediği kişi ya da kişilere sürekli baskı yapacağını ve tedirgin olacağını da ifade eder.

Bulaşık eldiveni görmek; her işi usulüne uygun yapan, yaşam şeklinde aşırılığa kaçmayan, aldığı her görevi hakkıyla yerine getiren rüya sahibinin bu özellikleri ile iş yerinde göz doldurduğunu ve yakın zamanda zam haberi alacağını, mevkisinin de yükseleceğini bildirir. Mühendislik, tıp veya diğer bilim alanlarında eğitim alarak başarılı bir iş hayatına atılmanın haberini veren rüya, çalışarak gelinen noktanın kişinin tüm geleceğini olumlu etkileyeceğini, disiplinli ve azimli olmak sayesinde istenilen her şeye kolayca ulaşılacağını tabir eder.

Rüyada bulaşık yıkamak ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir