DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Buğday Görmek

Rüyada buğday görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada buğday görmek; alın teri, zahmet, çile, zorluk, emek, fedakarlık ve özveri anlamına gelir. Rüyasında buğday gören kişi, ekmek parasını son kuruşuna kadar hak ederek kazanıyor, işine tüm ruhunu katıyor ve pek çok zahmete katlanıyor ama işini bir o kadarda canı gönülden isteyerek yapıyor demektir. Rüyasında buğday gören kişi, ticaret hayatını iyi bilen, hangi işin kendisine para kazandıracağını, hangisinin para kaybettireceğini deneyim etmiş olması sayesinde, temkin adımlar atarak, iyi kazancı olan kişi olarak tabir edilir. Buğday satın aldığını gören kimse mala, ucuzluğa ve bolluğa ulaşır. O kimsenin çok çocuğu olur. Buğday ektiğini gören Allah’ın razı olduğu bir iş yapar.

Rüyada buğday tarlası görmek

Rüyada buğday tarlası görmek; Rüya sahibi için, içine düşeceği yoğun bir duygusallık nedeni ile büyük bir bunalım içine gireceği, her şeye boş vereceği ve önüne gelen fırsatları elinin tersi ile edeceği şeklinde tabir edilir. Mal ve çoluk çocuğunun artmasına da işarettir. Bir yere buğday biriktirdiğini ve sonra bunların bozulduğunu gören kimsenin eline para geçer ise de bundan iyilik, güzellik ve bir hayır göremez. Buğday taneleri görmek; kazanç, bereket, ganimet, makam ve mevkiye yorulur, evine ve işlerine bol bereket yağacağına delalet eder.

Buğday biçmek; mevsimsiz biçiliyorsa, üzücü bir haber almaya delalet eder. Buğday toplamak ve biçmek bazı tabircilere göre bereketli bir sene geçirmeye ve borçları ödemeye yorumlanır. Mevsimsiz ekin biçmek; o yerde ölüme delalet eder. Harap olacağına ve fesat çıkacağına işarettir. Biçilen başaklar sarı ise ihtiyarların, taze ise gençlerin ölümüne işarettir.

Buğday ekmek; rüya sahibinin gönül zenginliğine, iyi kalpliliğine ve kendisini hayır işlerine adamasına delalet eder. Rüyasında buğday ektiğini gören kişi, ne kadar iyi niyetli ve yardım sever olsa da yine de bazen kendisini yanlış anlayan kimseler olabildiği anlamına gelir.

Buğday ekip arpa çıktığını görmek; zahir (dış görünüş) hallerinin hayırlı olacağına, taze ve yeşil buğday yemek iyiliğe işarettir. Yeşil başak ucuzluk ve bolluktur. Kuru başak kuraklık ve kıtlıktır.

Buğday ambarı görmek; bereket ve birikmiş mala veya birikecek peş peşe gelecek mala delalet eder. Harman yerinde buğday yığınını görmek paraya ve ilme işarettir. Başak toplamak hayıra ulaşmaktır.

Rüyada buğday görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir