DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek ne demek, ne anlama gelir?  Yılan rüyalarının detaylı anlamını yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada yılan görmek; hakkında çok çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Rüya tabirleri yılan için genellikle düşmanı işaret eder. Farkında olmadığınız bir düşmanınız olabilir. Bu düşman genellikle kendisini gizler ve sizden menfaat sağlamaya çalışır. Yılan sinsi ve her an saldırmayı bekleyen bir düşmanı işaret ettiği gibi, büyük zorluklarla karşılaşacağınız anlamına gelebilir. Bu rüya, yılan türlerine göre farklı anlamlara sahiptir. Yılan görmek bir diğer taraftan hayra yorumlanır. Maddi durumunuzun güçleneceğine, ailevi hayatınızda yenilikler yaşayacağınıza işarettir. Bir çocuk sahibi olabilir veya evlilikle sonuçlanacak bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir kısım alime göre bu rüya hilekar ve düzenbaz bir düşmanla, sinsi fikirleri olan ve kendini gizleyen bir kişi tarafından yanlış yönlendirilmek ile tabir edilir. Evinde yılan görmek düşmanın evde olduğuna, dışarıda yılan görmek düşmanın dışarıda olduğuna tabir edilir.

Bazı tabircilere göre yılan rüyası, hile düşünen ve sinsi düşmana, hile yapan hadsiz bir kimseye delalet eder. Yılanı boğmak, ezmek ve ona galip gelmek düşmanı yenmek demektir. Yılan görmek, hayır ve hasenat sahibi bir kimse için, saflığa ve hileye uğramasına ve gizli saklı bir düşmanı olduğuna delalet eder. Yılanı öldürmek iyilik, yılanı kovalamak güzellik ve hayırlı olacağına, yılanı ezmek düşmana galip gelmeye, yılan yemek ve yutmak düşmanınızın malından faydalanmaya ve bolluğa nail olmaya işarettir. Başının üzerinde yılan görenin hükumet adamlarının yanında kıymeti artar.

Ünlü tabirci Nablusi’ye göre rüyada yılan görmek; yılan gören kimse iyi niyetli ve sağlıklı ise, hastalanmasına veya iyi niyetinin su istimal edilip kandırılmak istenmesine delalet eder. Yılan sokması, düşmanı tarafından zarara uğramasına ve bir sıkıntıya düşmeye yorumlanır. Yeşil yılan, iman zayıflığına, Allah’a kulluk olmaktan çıkıp şeytanın yaverliğini yapmaya, hayatını helal yollarda kazanmaktan yerine insanlar kötülük yaparak kişilere maddi ve manevi zararlar vermeyecek işarettir. Bu rüya aynı zamanda hastalığın, kötülüğün, bencilliğin işareti olup insanları zorla durumu solmaya delalettir.

Yatağından yılan çıkması; hanede sıkıntıya düşmeye ve evinde olan bir düşmanlığa delalettir. Yatağında yılan gören kişinin düşmanı olduğuna ve daha dikkatli hareket etmesi gerektiğine yorumlanır.

Yavru yılan görmek; düşmanlarının çoğalmasına şuan düşmanlarının pasif olduğuna delalettir. Bazı tabircilere göre bu rüya bir başarıya işaret eder.

Rüyada Evde Yılan Görmek

Evde yılan görmek; rüya sahibinin hanesinde düşmanları olduğuna ve evine giren çıkan bir düşmana ve art niyetli bir kadına delalet eder.

Etrafınızın yılanlarla sarıldığını görmek; akrabalarınızın ya da yakın dostlarınızın size düşmanlık ettiğine, size ve ailenize zarar verebilecek kötü niyetli insanların varlığına, uzun süreli yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

Yılanla boğuşmak; düşmanla münakaşa etmek ve savaşma eğer yılana galip gelirse düşmanına karşı muzaffer olunur denilmiştir.

Rüyada yılan görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

5 yorum

  1. Rüyada pesimdekilerden kaçıyorum sürekli ordan oraya . Kaçış filmi gibi . Sonra tam beni yakalayacakken karşımdaki adamın boğazına bir yılan saldırıyor. boğazına giriyor . Saldırarak. Sonra onun boğazına girdiğini görüyorum.
    Ama birden o yılan benim boğazıma girmiş oluyor . Kuyruğundan tutuyorum çıkarmak için . Yavaş yavaş çıkıyordu uyandım. Uzun zamandır yılan görmüyordum. Bu beni etkiledi. Yorumunuza ihtiyacım var. Teşekkür ederim

  2. Rüyamda yavru siyah bi yılan gördüm saklanıyordu ve ben onu fartetimde birbirimize girdik sonra yılanı sert bi sekilde tutum ve ata bildimin en uzagına atım. (Anlamını okudumde yavru yılan düsmanlarımın coalacanı ve benim galip gelmem hepsinin üstesinden gelecemi anlatıyo)

  3. Hayır olsun inşallah rüyamda küçük bir kız çocuğuna dev bir yılan sarılmış yemek istiyor benim elimde bir şiş var yılanı yaralıyorum sonra o küçük kızın annesiyle beraber kızı dev yılandan kurtarmaya çalışıyoruz. Ama ben annesinide kız çocuğunu tanımıyorum

  4. Rüyamda dayımların evine girerken 1 tane yılan görüyorum. Sonra evde biraz vakit geçiriyorum. Dayımların evi bahçeli ve şu an da miras malı ama dayımlar oturuyor. Neyse kalkmaya karta veriyorum. Kapıyı açıyorum. İki yılan çiftleşiyorlar. Boyları da upuzun. Kapıyı kapatıyorum. Yengeme dışarda yılan var diyorum. Yengem kapıyı açıyor. Yılanlar yengeme karşı şahlanıyorlar. Sonra kocaman ağzını açıyor yılanın bir tanesi. Tekrar içeri giriyorum. Oturuyoruz. Yengem bıktım bu evden diyor. Ben de diyorum ki yenge siz de çıkın bu evden gidin bir kaloriferli evde oturun. Ne bu reziilliği çekiyorsunuz diyorum. Sonra uyandım. Çok merak ediyorum anlamını.

  5. Merhabalar. Ben bu geceki rüyamda yolda yürürken yolumun üzerindeki yılanı fark etmedim ve tam yanına yaklaştığımda bana saldırdığını gördüm. Sonra yere düştüm ve bacağıma dolanan yılanla cebelleşirken bir kız geçiyordu yanımdan. Ondan yardım istedim ve o da beni bu yılandan kurtardı. Bacağıma baktığımda yılanın kuyruğu kopmuştu ve üzerimdeydi. Elimle onu yere attım. Yılan su yeşili gri karışımı bir renkteydi. Ve kızla beni kurtarmasından sonra biraz yürüdük ve bi taş duvarın üstüne oturup sohbet ediyorduk. Benim uzun bir ilişkim bitti. Çok sevdiğim kişi benden ayrıldı. İlk gecesinde bu rüyayı gördüm. Yardımcı olur musunuz lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir