DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Sel Görmek

Rüyada sel görmek, düşman saldırısına, hastalık ve eziyete, zor bir yolculuğa, batıl ve yalan söze işaret eder. Rüyada görülen sel bir habercinin gelmesine yorumlanır. Rüyada taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete, ayrıca kan ve pislik akan sel ilahi gazaba delalet eder.

Sel, düşmanın saldırısını ve yürüyüşünü gösterir.

Rüyada sel görmek gören kişinin, düşmanlarının saldıracağına yorumlanır ve temkinli olması gerektiği işaret edilir. Rüyada sel evlilik hayatında birtakım sıkıntılar yaşanacağını delalet eder. Bu rüya işinizden istifa edeceğinize ya da sağlığınızın bozulacağına delalet eder.

Rüyada görülen sel, evlilik hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacağınızın işaret eder. Bu rüya, işinizden ayrılacağınız ve hastalanacağınız anlamına da gelebilir. Sıkıntı ve sorundur.

Rüyada selin her yeri sular altında bıraktığını görmek halka gelen bir bela ya da üzerlerine gelen bir düşman, salgın bir hastalığa delalet eder. Kendisinin sele kapıldığını ve sonra kurtulduğunu görmek, devlet tarafından bir zorluğa uğrayıp ve sonra feraha çıkacağına, delalet eder. Sel ile uğraştığını gören kimse, düşmanı ile uğraşır. Rüyasında sele set çekerek yönünü değiştirebilirse, düşmanına karşı üstün gelir. Gitmek istediği yere sel yüzünden gidemediğini gören kimse, aksiliğe uğrar, sıkıntıya düşer, isteğine kavuşamaz.

Rüyasında selden kurtulup çıktığını gören keder ve sıkıntıdan kurtulur. Bazılarına göre; sel, düşman, zalim bir yönetici ya da zalim bir kişi ile tabir olunur. Rüyasında selin önünden kaçıp kurtulan düşmanından emin olur. Bazı tabircilere göre; soğuk memleketlerde sel görmek zarar, sıcak memleketlerde ise hayır, menfaat ve sevinçtir olarak yorumlanır.

Kuvvetli bir selin bir eve girerek orayı yıktığını görmek, o ev halkının ölümüne delalet eder. Başka bir tabirciye göre, rüyasında sellerin ve suların taşarak, her tarafı örttüğünü görmek, o yer halkına bir musibet ve azap geleceğine işaret eder. Sel, evleri ve yolları bozar veya yıkarsa, o memleketin devlet büyüğünün halka zulüm yaptığına delalet eder. Cafer’i Sadik (RA) diyor ki: Rüyada sel görmek, dört şekilde tabir olunur: Büyük düşmana, zalim bir devlet başkanına, zafer kazanmış askere, fesat ve fitneye delalet eder. Abdulgani Nablüsi’ye göre rüyada sel görmek, düşmana, zarara, zulme, fesat ve benzeri şeylerle tabir olunur. Rüyada sel gören bir eziyete uğrar. Ya hasta olur ya da zahmetli bir yolculuk yapar. 

 

2 yorum

  1. Rüyamda sadece sel başladığını gördüm ve sesini duydum.Hicbir zarara uğramadım.Bulunduğum yere ulaşmadan uyandım.Ama çok korktum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir