DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Kuş Görmek

Rüyada kuş görmek, kişinin ameline işaret eder. Siyah kuş, günaha saptığınıza, beyaz kuş iyiliklerde bulunup sevaba girdiğinize, karışık renkli kuşlar ise, iki yüzlü davrandığınıza ve değişken amelinize tabir edilir. Bilinmedik bir kuş cinsi görmek, kimi zaman Azrail’e kimi zamanda rızka yorumlanır. Çirkin bir kuş görmeniz, niyetinizin de çirkin ve bir o kadarda kötü olduğuna işarettir. Bir hastanın kuş görmesi ve o kuşun göğe yükselmesi, hastanın vefatına, hamile birinin erkek kuş görmesi, erkek evlada, dişi kuş görmesi kız evlada tabir edilmektedir. Kanadı kırık bir kuş görmek, uzun ömürlü çocuğa, kırık bir kanatla uçan kuş görmek, kısa ömürlü çocuğa işarettir.

Rüyanızda kuşların başınızın üstünde uçtuğunu görmeniz, yüksek mertebeye, kuş sesi duymak ağlamaya delildir. Gökyüzünde uçup yanınıza inen bir kuş gördüyseniz, sevineceğiniz bir haber alacağınıza, kuş kümesi görmek, değerli olan şeylere kavuşacağınıza, tabir edilmektedir.

Rüyada görülen kuş bilinmeyen bir kuş ise, hasta olan birinin evinden alacağı taş, yaprak, kurt gibi şeyleri alıp beraber gökyüzüne uçtuğunu görürse, o hasta olan kişi ölür. Şayet kuş kendi üzerine düşerse rüyayı gören kişinin evine misafir gelir. Bazen de, kuşun başı, sırtını kucağında veya boynunda olduğunu görmek rüya sahibinin yaptığı işine yorumlanabilir.

Görülen kuş beyaz ise, kişinin yaptığı iş de temiz olur. Bulanık, karmaşık ise bu o kişinin karışıklığına delalet edebilir. Rüyayaı gören kişinin yanında hamile bir bayan varsa ve kuş erkek ise doğacak bebek erkek, dişi ise doğacak bebek kız olur. Büyük kuş görmek reis, tahsildar, bilgin, tüccar ve zengin kimselere işaret edebilir. Su kuşları, iki yönde başkanlık eden ve hususi görevlere nail olmuş kişilere işaret edebilir. Bazen de, kara ve denizde yolculuk yapan kişilere işaret edebilir. Kuşların sesini duymak, ağlamaya yorumlanabilir. 

Güzel sesle öten kuşlar, gerek erkek ve gerek dişi olsun, ses sanatçılarına delalet edebilir. Küme oluşturmuş kuş topluluğu görmek veya onlara rastlayan kimseler için, altın, gümüş, elmas ve saltanata nail olmaya işaret edebilir. Eğer kuşları başının üzerinde uçtuklarını gören kimse, reislik ve valiliğe nail olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir