DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Kabe Görmek

Rüyanızda mukaddes topraklarda bulanan Kabe’yi şerifi görmek, ilmi mukaddes olan bir kimse ile tanışacağınıza, sizin de o yolda ilerleyeceğinize, yakın bir zamanda evleneceğinize ve uzun zamandır planını kurduğunuz fakat gidemediğiniz Beytullah’a gideceğinize işarettir. Kâbe’yi gören sevinçli haber alır. Kâbe’de namaz kıldığını gören, hayra girer, imanı kuvvetlenir ve düşmanından korkmaz. Kâbe’den nar çalan, imanını sağlamlaştırır. Kâbe de hac vazifesini yerine getirdiğini gören kişi, yemini varsa, yerine getirmeye veya Allah’ın emir ve yasaklarına uymaya çalıştığına işarettir. Tavaf ettiğini gören, yaptığı tavaf kadar imanını temizlemiş olur. Kâbe de hatalı davranışlar sergilediğinizi görmek, Hz. Muhammed’in sünnetine uymadığınıza ve bu tür insanlarla beraber olduğunuza dair bir uyarıdır. Kâbe’nin harap olduğunu görmek, namazınızı bıraktığınıza ve tekrar başlamanız için apaçık bir delildir. Kabe’ de namaz kılındığı için ve bu yüzdendir ki namaza işaret olunur.

Bazı tabircilerin yorumuna göre Kabe’yi hayırlı bir şekilde görmek, cennete işarettir. Çünkü Kâbe ve cennet Allah evidir. Bu sebepten dolayı Kabe’ye yönelen cennete yönelmiş olur. Evinizin içinde Kabe’nin olduğunu görmek, hayırlı bir kadınla evlenmeye tabir edilmektedir. Kuranı Kerim ile birlikte Kabe’ye girdiğinizi ve namaz kıldığınızı görmek, yüksek mertebe sahibi olacağınıza yorumlanır. Kabe’ yöneldiğini gören, dinini ve dünyasını terbiye eder. Rüyanızda Mekke’de ölüler ile konuştuğunuzu görmek, şehit olarak can vereceğinize yorumlanır.

 

2 yorum

  1. Rüyada önce bı aralı kapı gördüm daha sonra kapıyı iyice açtım Kabe ve yanında Rahmetli dedem ağlayarak sesleniyorum dede ben çok üzgünüm oradan küçük bı odaya geciyoz dedem olmuya benim elimde Kur’an okumaya başlıyorum başımı kırmızı bı yazma örtüyorlar.daha sonra oradan bahçeye çıkıyorum her yer yeşillik ve mor salkimlari olan ağaçlar uzun süre orada kalıyorum telefonla annemi ariyacakken uyanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir