DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gitmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada hacca gitmek; kişinin hayırlı muratlarının tümünün gerçekleşmesine, umudunun yitirmeden hayır ve hasenata devam etmek ile rivayet edilir. Bazı rüya tabiri alimlerine göre hacılar görmek, ahlakı güzel, muhafazakar, doğru yoldan ayrılmayan bir kişinin varlığına işaret etmektedir. Kendini Mina’da görmek, emniyet ve güvene, ve başlıca dilek arzularının kabulüne işarettir.

Hac hazırlığı yaptığını görmek; rüya sahibinin hayırlı bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Hac hazırlığı için çaba gösteren kişi iyi bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Kişinin gücü yeterse hacca gitmeye de delalet eder.

Birini hacca giderken görmek; kendini iyi hallerde görmeye, rüyayı gören kimse için makam ve mevkiye işlerindeki bolluğa ve hayra alamettir. Hacca giderken görmek, hayırlı mutluluklara ve selamete işaret etmektedir.

Hac yoluna çıktığını görmek; olumlu ve hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Kişinin hac yoluna çıktığını görmesi eğer hasta ise kısa zaman içerisinde tüm hastalıklarından kurtulup sağlığına kavuşacağı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda hac yoluna çıkmak kişinin şimdiye kadar kaybettiği tüm şansları tekrar yakalayacağı ve bu yüzden eski güçlü haline geri döneceği anlamına gelmektedir. Hac yoluna çıktığını görmek bunlarla ibaret değildir sadece kişiye bir işaret olarak ta bilinir kişiyi Allah yoluna davet olarak ta görülür.

Rüyada hacı olduğunu görmek

Rüyada hacı olduğunu görmek; yetişkin bir mümin olup Hacca kavuşur, Allah’ın rızasını elde eder. Makamı İbrahim’e giren her türlü korku ve endişeden emin olup diğer makamlara girmek büyük bir görev ve makama, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, şeriat ilimlerinden bir ilmi tahsile, baba ve annesinden mirasa işarettir.

Hacca gitmek için toplanmış bir kafile görmek; hacı kafilesi görmek, selamet ve huzur içinde olmaya itikadın hayrına amellerinin bolluğuna ve çok dua etmeye delalet eder. Hacı kafilesi ile hacca gitmek için yola çıktığını gören kimse umduklarının gerçekleşmesine ve hac etmeye kişi için hacca gitmeye işaret eder. Hacca giden kişi içinse tekrardan hacnasip olur rivayete göre bu şekilde delalet eder.

Ayrıca rüyada hac görmenin tabirini de okuyabilirsiniz.

Rüyada hacca gitmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir