DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Et Görmek

Rüyada et görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada et görmek; genel olarak kötülüklere yorumlanır. Pişmemiş et görülmesi, mutsuzluğa, hastalığa, sıkıntı ve kedere rivayet edilir. Kasaptan et alan kişinin ölümünün yaklaştığı yorumu yapılmaktadır. Eğer et kokuşmuş bir et ise büyük bir felaket kapıdadır. Pişmiş et görmek, elinizdeki malı kaybedeceğin ize, size yakınlık gösteren kişilerden zarar göreceğinize, taze etin görülmesi, hastahanede yatan bir yakınınızı kaybedeceğinize, ölümün kapınızda olacağına yorumlanır. Etin genel anlamda bütün olduğu büyük bir sıkıntıya yorulurken, parçalanmış et ise büyük bir düşmanın varlığına haber verir. Ne eti olduğu belli olmayan bir parça et görmek, belaya, taze et ölüme ve bir rivayete göre dedikoduya delalet eder. Tuzlu et, yiyecek-içecek ve bereketli rızka, kıyılmış et üzüntü ve zarara, pastırma çok sıkıntı çekip üzülmeye tabir edilip, yorumlanır.

Et dağıtmak; iyilik yapmaya, güzelliğe, hayra yorumlanır. Hayır amaçlı yoksul insanlara dağıtılan et hangi amaçlı görülürse görülsün iyiye işarettir, zekat ve sadaka olarak bilinir. Dağıtılan etler eğer pişmiş et ise bu sizin için bir yöneticilik işaretidir, adaletli bir biçimde yaptığınız yönetim sayesinde sürekli yükseliş yaşama şeklinde yorumlanmaktadır. Kasaptan aldığı eti evine götürmeyen hasta olur ve şifa bulur. Halk içinde et parçalayıp dağıttığını görmek, büyük bir kimsenin vefatına, malının dağıtılmasına tabir edilir.

Rüyada et kesmek

Rüyada et kesmek; rüya sahibinin ciddi sağlık sorunları yaşaması ile tabir edilir. Kurban eti kesmek, hayırlı ve bereketli olacak bir kazanca olacağı iş ile tasvir edilir. Et doğramak, çevresinde bulunan herkesin arkasından konuşup iftira atması ile tabir edilir. Eğer var olan bir borcu var ise borcunun üstüne yenilerinin eklenmesi ile çıkmaza girmesi ile yorumlanır. Malında ve mülkünde azalma olması ile yavaş yavaş her şeyi kaybetmesine tasvir edilir. Eti yenmeyen hayvanı kesmek, rüyayı görenin aleyhinde sözler olur veya malında eksiklik olması ile yorumlanır. At eti kesmek, arzu edip hayalini kurduğu şeylerin olması ile muradına kavuşma ile tasvir edilir. Deve eti kesmek talihinin, bahtının ve şansının açık olmasına sıkıntılarının ise bitmesi ile yorumlanır.

Pişmiş – pişmemiş et kesmek; Pişmiş et kesmek, sıkıntı ve üzüntülerinin sona ereceği hayırlı olacak, kendini iyi hissedeceği bir işe sahip olmasına işaret eder. Eti kesen kişinin maddi problemler yaşamasına ve bundan dolayı psikolojisinin bozulmasına da delalet eder. Çiğ et kesmek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz, kişinin hastalanıp vefat etmesi ile tasvir edilir. Bu rüya ayrıca kötü bir haber almaya, dedikodu ve kötü söz işitmeye, zor bir dönem geçirecek olmasına yorumlanır.

Ayrıca rüyada et yemek tabirini de okuyabilirsiniz.

Rüyada et görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir