DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Balta Görmek

Rüyada balta görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada balta görmek; rüya sahibinin korkularından uzaklaşmasına, güvende olduğuna inanmasına ve bu sayede içinin rahat etmesine tabir edilir. Rüya sahibi için, istediği her işi başarabilme gücünü kendinde bulmaya ve bu gücü derinden hissetmeye delalet eder. Rüya sahibinin çevresinde onu koruyup, kollayan, zor zamanında hızır gibi yetişen, iyi dileklerini kendisinden esirgemeyen kişilerin varlığına dikkat çekilir. Bu kişiler rüya sahibine büyük moral ve güç verirler.

Balta görmek, aynı zamanda imkansız olmayan fakat az buz sayılmayacak ideallere sahip olmaya ve bu yolda pek çok zorlukla savaşmak zorunda kalmaya işaret eder. Diğer bir görüşe göre ise balta görmek izzet ve makama işarettir. Ticaretle uğraşanlar için ise çok para kazanmaya işarettir. Odun baltası görmek kuvvet ve zafere, ehil olanlar için büyük memuriyet ve yüksek mertebeye yorumlanır.

Rüyada baltayla ağaç kesmek; bir yurdu ve mekanı terk etmeyle, bazende taşınmayla tabir olunur. Baltayla ağaç kesme aynı yıl ve sonraki sene içinde göç etmeye yorumlanır.

Rüyada balta ile odun kesmek; kış mevsiminde rüya görülmüşse hayırlı ve bol bereketli bir yaz geçirmeye, yaz sezonunda görülmüşse kışın geçimin biraz düşeceğine emek ve zahmetin artmasına rüyanız tabir edilir. Bazen de izzet ve kerem sahibi özünde kuvvetli kimse ile tabir olunur.

Rüyada balta ile birine vurmak; vurduğunuz kişi kim olursa olsun eğer kan akmamışsa sıkıntı ve hüzündür o kimse ile fenalık geçirmeye işaret eder. Birini öldürmek için baltayla vurduğunu görmek, kan akmışsa rüya bozulur, tabir gerektirmez.

Rüyada balta ile adam öldürmek; her ne kadar kulağa ürkütücü ve kötüde gelse esasen güzel anlamlar içerir. Rüya sahibinin hane içinde yaşanacak büyük bir sürprize ve müjde ile gelecek olan hayırlı bir habere işaret eder. Rüya sahibi henüz daha bu haberi aldığında bile dünyanın en güzel ve kutsal duygularını yaşayacak demektir. Tabii bu mutluluğun daha gerisi de vardır.

Rüyada balta görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Rüyamda adamın elinde balta vardı ve herkesin eşini kardeşini kesiyordu,öldürüyordu ve inekte gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir