DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Arpa Görmek

Rüyada arpa görmek ne demek, ne anlama gelir?  Arpa rüyalarının detaylı anlamını yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada arpa görmek; para, altın, sermaye veya ticaret malı tabir edilip, yorumlanır. Rüya sahibinin emeğinin karşılığında tatmin edici kazancı olacak ve bu kazanç helal olduğu için kişiye her zaman bereket getirecek demektir. Rüya sahibinin işinin her zaman yolunda gideceği, henüz bir işi son bulmadan, diğerinin geleceği ve bu durumun ömür boyu süreceği tabir edilir. Yani denilebilir ki rüya sahibi işinden yana çok kısmetli ve bereketlidir. Bir rivayete göre arpa beyaz olduğu için gümüş ile tabir olunur. Eline arpa geçtiğini görmek, eline para geçmeye tabir edilip, yorumlanır. Kendisine arpa hediye edildiğini veya verildiğini gören kimse, kuvvete, sıhhate ve hayra sahip olur. Sahip olduğu arpanın bozulmuş ve çürümüş olduğunu görmek, iyi değildir. Arpayı toprakla karışık görmek, ucuzlamasına işarettir.

Rüyada arpa tarlası görmek; rüya sahibi arpa tarlasını görürse, kendisini bekleyen iyi bir hayata ve bolluk genişlik ile tabir edilir. Arpa tarlası sulamak malının, mülkünün artmasına ve muhafazasının kendisi tarafından sağlanmasına emanete iyi bakmaya yorumlanır.

Rüyada Arpa Ektiğini Görmek

Arpa ektiğini görmek; ümitlerinin boşa olmadığına, hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağına işaret eder. Rüya sahibi, çok çalışmasının ve sabretmeyi bilmesinin karşılığını mutlaka alacak demektir.

Rüyada arpa ambarı görmek; rüya sahibinin eksikliğini hissettiği her şeyden fazlaca sahip olacağına ve bu defa da elindekileri nereye sığdıracağını, neye harcayacağını bilemez olacağına tabi edilir. Bu rüya, arzu edilenin de üzerinde yani hayal edilemeyecek bir varlığın habercisidir. Arpa yolmak; arpa yolduğunu gören kişi, ekmeğini taştan çıkaracak kadar çalışkan ve azimli bir kişi olarak tasvir edilir. Kişi, inancı sayesinde her yerde ekmek bulacaktır.

Rüyada arpa aldığını görmek; alim bir çocuğu olmasına yorumlanır, fakat ömrü kısa olur. Satıcısından arpa almak büyük bir mülke, zamanında arpa biçmek onunla hac ve zekatı yerine getirilmesini gerektiren bir malın eline geçeceğine işarettir.

Rüyada arpa görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Rüyamda ambardan satmak için buğday yüklendiğini gördüm
    Neye işarettir
    Bütün rüyalar hayırlara vesile olsun inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir