DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Terazi Görmek

Rüyada terazi görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada terazi görmek; idareci, yönetici veya başkan ile tabir edilir. Yeni, hassas ve doğru bir terazi görmek o memlekete dindar ve adalet sahibi bir idareci, yönetici veya başkanın veya doğru fetva veren bir müftünün gelmesine tabir edilip, yorumlanır. Terazinin gözü idareci, yönetici veya başkanın kulağı, kefeye konulan ağırlık ölçüsü birimi idareci, yönetici veya başkana sunulan dava dosyası, terazinin oku idareci, yönetici veya başkanın vereceği karara tabir edilip, yorumlanır.

Kirmani (r.a.) demiştir ki; terazi okunun kırıldığını görmek hakimin veya müftünün vefatına işarettir.

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; terazi görmek altı türlü tabir edilir: İdareci, yönetici veya başkan, alim, müftü, mühendis, doğru hüküm, eğri hüküm.

Boş terazi görmek; boş terazinin dengede durduğunu görmek hakimin insaf ve adaletine delildir. Terazinin yanlış tarttığını görmek o memleketin hakiminin insafsızlığına ve adalete ihanet etmesine tabir edilip, yorumlanır.

Teraziye çıkmak; rüya sahibinin kalbinin sesinin dinleyerek ve inancına uygun şekilde davranması gerekecek bir iş yapacağına, bu işi yaparken kuldan utanıp, Allah’tan korkması gerektiğini unutmayacağına tabir edilir. Geleceği etkileyecek işler yapmaya yorulur.

Rüyada Bozuk Terazi Görmek

Rüyada bozuk terazi görmek; bozuk terazi görmek iyi değildir ve şer olarak kabul edilir. Yanlış ve kötü işler yapmaya, hak yemeye, haksızlık yapmaya ya da iftira atmaya, kötü niyetlerle davranmaya ve insanların kalbini kırıp, canlarını yakmaya delalet eder.

Altın terazi görmek; iyi değildir. Elinden ayağından eksik olan ve bu nedenle utanç ve üzüntü duyan bir kimsenin varlığına işarettir. Normal insanlar gibi olamadığı için üzülen, kahreden, her gün gözyaşı döken ve isyan eden birinin varlığı ile açıklanır.

Terazide bir şey tartmak; bir kişinin terazi ile bir şey tarttığını görmesi, o kişinin hayatı ve geleceği ile ilgili olarak bir yol ayırımına gireceğine ve karşısına çıkan yollardan birini mutlaka seçmek zorunda olacağına alamet eder.

Rüyada terazi görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir