DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bit Görmek

Rüyada bit görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bit görmek; bir yandan iyi bir yandan kötüdür. Temiz yerde görülen bit zenginliğe işaret ederken pis, kötü ve izbe yerde görülen bit yokluğa düşmeye işaret eder. Görülen bit duruma göre farklı yorumlanır. Örneğin vücuda yapışıp, kan emip büyümüş olan bir bitin vücudu terk etmesi ölüm anlamına gelir. Çok sayıda bit görmek üzülmeye ve sıkıntıya düşmeye işaret eder. Biti yakalamak üzüntüden ve dertten kurtulmaya delalet eder. Bitlerden dolayı kaşınmak, iğrenmek ya da hasta olmak büyük üzüntülere, sıkıntılara ve mahpus olmaya delalet eder. Biti yemek bir kişinin arkasından konuşarak onu çekiştirmeye ve kötülemeye işarettir. Bitin rüya sahibinin kıyafetinin her hangi bir yerinde olması hem zenginliğe hem de sağlık sorununa delalettir. Üzerinde çok bit olduğunu görmek, eline çok mal geçmesine, hizmetçi ve yardımcısının çok olmasına veya ailesinin kalabalık olacağına tabir edilip, yorumlanır.

Bitlendiğini görmek; bir kimse rüyasında kendi ailesinin ve kendinin bitlendiğini görmesi, yakın zamana kadar nesli ve zürriyetiyle birlikte bolluk genişlik ve refah bir geçime kavuşacağına ve hayırlı kazanç kapılarının kişiye ve bitlenen kişilere, bitin sıçradığı gibi şansın ve kazancın, paranın sıçramasına ve malın artıp neslinin de kendisinin de ummadığı bir yerden kazanç elde edeceğine delalet eder.

Bit öldürmek; bir kimse bit öldürdüğünü görürse, yanında çalışan işçi veya arkadaşına haksızlık eder. Bit öldürmek, haksız yere kendine hizmet edeni yanından uzaklaştırmaya da işaret eder. Eğer görülen bitin sirkesi ise bu da art niyete, dedikoduya ve kötülüğe işaret eder.

Bit ayıklamak; bir kimsenin saçların arasından bit ayıklamak, yani bir kimsenin bit ayıkladığını görmesi faydalı bir kişi ile yorumlanırken bazende, paranızı yanlış yerlere harcadığınıza ve israfa da işaret etmektedir, mala ve alacağa ve alacağını almaya işaret de etmektedir.

Rüyada saç tararken bit düşmesi

Rüyada saç tararken bit düşmesi; kendi saçını tararken bit düşmesi, bir niyeti gerçekleştirmek isterken hiç olmayacak bir aksilikle karşılaşmaya ve duruma hemen müdahale edilmesinin kişi için zorunlu olmasına aksi takdirde aksiliğin çok daha büyüyeceğine ve daha büyük bir bela haline geleceğine işaret eder. Başkasının saçını taradığını ve saçından bit düştüğünü görmek, rüya sahibinin bir olay yerinden sağlığı, menfaati ve kazancı için uzaklaşmasının gerekliliğine delalet eder. Kişinin olaya dahil olması ya da orada kalması halinde kendisi de zarar görebilir yani tabiri caizse ağrısız başını ağrıtabilir.

Bit yemek; bitin etinden yediğini görenin ailesi, onun çalışmalarından ve kazandığı mal, şan ve şereften çok istifade ederler. Canlı bit yediğini görmek, neslinin malında istifade edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada bit görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Kafam çok kaşınıyor tarak getirip saçlarımı taradığımda bir sürü bit yere düşüyor ama bu bitler sanki örümcek gibiler ve çok büyükler yere düştükleri gibi kaçıyorlar çok hızlılar yakalayamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir