DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada ağlamak, bazen mutlulukla yorumlanırken bazen de kederle yorumlanmaktadır. Rüyada ağlamak sevince işaret eder. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz,üşütüyorsa üzüleceksiniz demektir. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder.

Rüyada sevinçten ağlamak, gerçek hayattaki anlamıyla aynı şekilde yorumlanır. Mutlu ve huzurlu bir aileye sahip olunacağına, zor zamanların geride kalacağına, bir soruna çözüm bulunması sayesinde herkesin sevdiği bir kişi olunacağına ve daha rahat bir hayata adım atılacağına işaret eder.

Rüyada hıçkırarak ağlamak, iş hayatında ya da aile hayatında yaşanacak üzücü bir olaydan ötürü büyük bir sıkıntı çekileceğine, sorunların birbiri ardına geleceğine, dertlerin artacağına, parasal ve ruhsal olarak kötü bir döneme girileceğine ve gözyaşı döküleceğine alamet eder. Aynı zamanda, yapılan bir işte meydana gelen sorunlar yüzünden işin askıya alınacağına delalet eder.

Rüyada sesli ağlamak, sorunlu bir işe girmeye ve sıkıntı çekmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte atacağı hatalı bir adımdan ötürü çok zor bir duruma düşeceğine, hayalini kurduğu şeylerden günden güne uzaklaşacağına, sevdiği kişi ile ilgili olarak kıskançlık duyacağına, anne babası ile ilgili kötü bir haber alacağına ve bir sağlık sorunu yaşayacağına işaret eder.

Rüyada sessiz sessiz ağlamak, rüyada ses çıkarmadan içli içli ağladığını görmek, madden ve manen bereketli günlerin kapınızda olduğuna işaret eder. Rüya sahibi sevinç ve mutluluk yaşar. Fakir bir kimse bu rüyayı görmüşse bolluk ve berekete nail olur.

Rüyada bağırarak ağlamak, maddi ya da manevi olarak bazı kayıplar yaşanacağına alamettir. Yakın bir akraba ile ilgili üzücü bir haber alınacağına, kardeşler arasında bir tartışma yaşanacağına, iş hayatındaki rakiplerin çok istediklerin bir şeyin meydana geleceğine ve aile hayatına nifak sokan bir kişinin çok başarılı olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, eğitim hayatının tıkandığı bir noktada istenen bir yardım isteğine destek gelmeyeceğine delalet eder.

Rüyada çok ağlamak, sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır. İş dünyasında yeni bir yol açmaya çalışılacağı, ancak bir aksaklıktan ötürü işlerin yavaşlayacağına ve gerileyeceğine, sıkıntı yaratan bir durumla karşı karşıya kalınacağına, verilen emeklerin boşa gitmekten son anda kurtulacağına ve yeni bir çalışma ile devam etmek zorunda kalınacağına delalet eder.

Rüyada ağlayarak rahatlamak, ağladıktan sonra içinize bir ferahlık gelmişse, bu rüya gerçek yaşamınızda sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Bir diğer taraftan, ağladığınız sırada kendinizi iyi hissetmeniz mutlu günler yaşayacağınıza yorulur.

Rüyada ağlayan bebek görmek, ikili ilişkilerde huzura, düşlenen planların gerçekleşeceğine, yararlı işlere girişileceğine, kazanılan malın temiz olacağına, sıkıntı çekmeden kazanılan paraya ve kazancın artacağına işaret eder. Rüyada ağlayan bebek görmek bir başka yoruma göre, niyeti bozuk olan bir akrabadan yana zarar görüleceğine ve dikkatli olunması gerektiği yönünde tabir edilir. Rüyada ağlayan bebek görmek, rüya sahibinin işlediği günahlardan dolayı pişmanlık yaşadığı ve tövbe etmek istediği yönünde de tabir edilebilir. Eğer rüya sahibi rüyasında ağlayan bebeği susturmaya çalışmışsa, bulunduğu iş ile alakalı bazı gelişmelerin yaşanacağına ve bu gelişmeler için mücadele edileceğine işaret eder.

Rüyada ağlayan çocuk, bazı sıkıntıların yakın olduğunu fakat bu sıkıntıların son derece önemsiz olduğunu gösterir. Kısaca aslında önemi olmayan şeyleri gereğinden fazla kafanıza takacaksınız. Bir diğer rüya yorumuna göre, böyle bir rüya gören kişi ahiret yaşamı için çalışmayı bırakmış ve kendisini tamamen dünyevi işlere adamış demektir.

Rüyada ağlamak ile ilgili tabiri okudunuz. Ayrıca rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumayı unutmayınız.

3 yorum

  1. Rüyamda ben okuluma gidiyordum ama okulda kimse yoktu, tam okulun giriş kapısına geldim bir tane adamla çocuğu gidiyorlardı çocuğunun elinde şemsiye vardı kafama çarptı bende şemsiyeyi çektim sonra çocuğu vurdum mu onu hatırlamıyorum babası çok sinirlendi beni kovalamaya geldi, bende okula ağlayarak gittim saklanacak yer arıyordum erkekler lavobasının arkasına saklandım adamda erkekler lavobasına girdi bilmiyorum ne yaptı, sonra beni buldu ve çok garip bir şeyler diyordu bende ağlayarak ondan özür diliyordum sonra sanırım saymaya başlamıştı durduğu yerde de beni vuruyordu sopayla ama hiç acımıyordu, 2 kerede karnıma vurmuştu onda acıdı. Rüyam bu kadardı bu ne demek? lütfen yanıtlar mısınız.

  2. Ben rüyamda ilk ablamın ve görümcesinin öldüğünü gördüm. Rüyamda o kadar içten ağlıyorum ki anlatamam sonra bakıyorum ablam geldi ben ölmedim diyor, seviniyorum sonra görümcesinin öldüğünü görünce yine ağlıyorum. Ne anlama geliyor acaba? ve üçüncü günde rüyamda halama araba çarpıyor yine içten içten ağlıyorum iki defa içten ağladığımı gördüm.

  3. Rüyda peyganber efendimiz(s.a.s) birden üstüme belirdi bana birşey öğretti. Bana bilmediğim bir yer tarif etti . Bende arkasında bilmediğim kadar güzel dualar ettim. Tarif edersiniz çok memenun kalırım şimdiden Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir