DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Abdest Görmek

Rüyada abdest görmek ne demek, ne anlama gelir?

Rüyada abdest görmek; iyilik, güzellik ve hayır ile karşılaşmaya, sıkıntılardan, zorluklardan ve borçlardan kurtulmaya, dertleri atlatmaya, hastalığı yenmeye ve borçları da ödemeyi başarmaya alamet eder. Rüya sahibinin üzüntülerin verdiği ve hayatın omuzlarına yüklediği ağırlıktan kurtulacağına, deyim yerindeyse üzerindeki ölü toprağından silkeleneceğine, canlanacağına, hayat bulacağına ve yaşam sevincine kavuşacağına rivayet edilir.

Rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmek; eğer rüya sahibi tüccar ise sermayesiz ticaret etmeye, sanatkar ise yeri ve sanatını yapacak eşyası olmamaya yorumlanır. Namaz için uygun olmayan bir yerde abdestsiz namaz kıldığını görmek, istediği ve arzu ettiği işin elde edilemeyeceğine, yatağından kalkamayarak yattığı yerde abdest aldığını görmek hanımından veya bir dostundan ayrılmaya delalet eder.

Rüyada abdest aldığını görmek; saf su ile tam bir şekilde abdest aldığını gören kimse, eğer kederli ve üzüntülü ise Allah tarafında üzüntü, keder ve elemden kurtulur. Borçlu ise borcunu öder, hasta ise şifa bulur, günahkar ise tövbe eder ve günahları mağfiret olunur. Eğer korkuda ise Allah emin ve eman ihsan eder. Abdest almak saf su ile hayırdır. Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içmek; hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korktuğundan kurtulmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada abdest aldığını fakat tamamlamadığını görmek; istediği ve çalıştığı işin tamam olmayacağına tabir edilip, yorumlanır. Abdest almanın caiz olmadığı bir şeyle abdest aldığını gören kimse, abdesti tamamlayamayan gibidir. Bir görüşe göre süt veya bal ile abdest almak din konusunda iyidir. Sıcak su ile abdest aldığını gören kimse, üzüntü ve kederli işlere düşer ve Allah’ın izni ile bundan kurtulması umulur.

Rüyada abdest almak istediğini ve suyun olmadığını görmek; istediği işin güç olacağına işarettir. Cenabet olduğu halde abdest aldığını gören kimse, pek güç bir işe girer.

Rüyada camide abdest almak; rüya sahibinin olmasını istediği hayallerin gerçekleşmesi durumunda malından ya da parasından vereceği sadakaya delalet eder. Bazı rüya tabirleri camide abdest almayı kişinin yapmak istediği her şeyin gerçek olacağı, bunun içinde daha önceden Allah’a verdiği hayır sözünü gerçekleştireceği şeklinde yorumlar.

Rüyada abdest için su aramak; kişinin amaçlarına giden yollarda karşısına çıkacak olan sorunlara çare araması anlamına gelir.

Rüyada abdest görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Ayrıca rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir