DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Tencere Görmek

Eğer rüyada tencere içersinde et, tavuk buna benzer yiyecek olduğunu görülmüşse bu yemek yiyen kişi için fayda sağlar. Ayaklı olan tencere ise eşinden ayrılmış olan kadına yorumlanabilir. Tencere içerisinde yemeğin fokurdaması o kadının boşanmasına işaret edebilir. Tencere; malını ve tüm varlığını sevdiği dostları için özellikle komşularının istifadesine sunan adama yorumlanabilir. Tencere ayrıca ev işlerini gören kadındır.

Tencere içerisinde görülen fazlalık ve eksiklik gibi şeyler ev işlerine bakan kimseye yorumlanabilir. Hasta olan birinin evinde altında yanan ateş olduğu halde içinde ne olduğunu bilmediği bir kaynayan tencere görmek tencerenin bulunduğu ocak hasta olan kişinin yatağına, ateşin alevlenmesi hastanın sıkıntı çekmesine; tencerenin kaynaması ise hastanın ızdırab çekmesine işaret edebilir.

Eğer bir kimse ateş yakarak, tencerenin içine et veya başka bir yemek pişirdiğini görürse bu rüya menfeaatı olan birine yorumlanabilir. Tencerenin içerisindeki eti yediğini gören elde ettiği menfeaatın helal mal olduğuna, şayet et pişmemişse haram olduğuna, teşvikinde dedikodudan ibaret olduğuna işaret eder. Eğer tencereden birşey yediğini gören o kimsenin rızkının artmasına, tencereden birşey aldıysa, o kimsenin faydalanmasına ve kendisine düşen malı çoğaltmasına işaret edebilir.

Şayet tencere içerisnde et ve yemek olmazsa, o kimsenin yoksul bir kimseye gücünün yetmeyeceği ve kendisinden hiçbir şekilde yararlanamayacağına yorumlanabilir. Tencere; güce ve düşmana direnmeye işaret eder.

Bazen tencere Allah (C.C)’ın mukadderatına razı olmaya işarettir.

Tencerenin içerisinde bulunan çorba, et sorun ve düşmanlık olmayan hayırlı rızıktır. Rüyada tencere, tava görmek denizde yolculuk yapan veya geçimini sağlayan kişi için batmaya işaret edebilir. Tencere bazen ev işlerine yardımcı kimseye, bazen de hakim, bakan veya vergiye de işaret eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir