DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Sebze Görmek

Rüyada mevsiminde taze olarak görülen ve tüketilen sebzeler rızka işaret eder. Mevsim dışında görülmeleri ise üzüntü ve kedere delalete eder.

Rüyada kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına ya da ev halkının o kişiye olan soğukluğuna delalet eder. Rüyasında tere, nane gibi sebzeleri görmek üzüntü ve kedere, sebze ekili yeri görmek sıkıntılı erkeklere, sebzelikten sebze toplamak, hanımın akrabaları cihetinden gelecek sıkıntıya, deste ile sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya, kurutulmuş sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder.

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir yaşam sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere delalet eder.

Rüyada rengi güzel, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir.

Rüyada sebze görmek, genellikle ömrün uzunluğuna, umutla yasamaya ve mutluluğa işaret eder. Bir başka yoruma göre de: Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir. Sebze tarlası, eniştesi olan erkeklere işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin bostandan bir deste sebze topladığını görürse, şerden sakınması gerekir. Rüyada kuru bakla görmek, kendisiyle diğer malların ıslah edileceği bir maldır. Bazı yorumcular, baklanın hepsi güzel, bazıları da çirkindir demişlerdir. Yine bazı tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün, kedere, çocuk ve mala delalet eder. Rüyada pişmiş sebze yediğini görmek, her şeyden hayır ve menfaate, ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nail olmaya her şeyde ticaret ve fayda görmeye delalet eder.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir