DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Sadaka Vermek

Rüyasında sadaka verdiğini gören kişi, şayet alim ise ilminden kazanır, bir devlet adamı ise şerefi artar, sanatçı ise toplum ondan yayar kazanır, tüccar ise ticareti artar, fakir ise zengin olur.

Bazı tabircilere göre, rüyasında sadaka verdiğini gören kişi korku ve endişelerinden kurtulur. Başka tabircilerin yorumu, sadaka verip bir fakiri sevindiren şayet hasta ise iyileşir, sıkıntıda ise feraha erer, tutuklu ise serbest kalır, eğer günahkar ise tövbe eder. Müslüman değilse İslamiyet’i seçer.

Sadaka verdiğini görmek, her koşulda mutluluk ile yorumlanır. Herkese sadaka verdiğini gören kişinin malı bereketlenir, belaların define, hastaların iyileşmesine, bereket ve nimete delalet eder.

Ancak rüyasında ölmüş hayvan, şarap ve çöp tarzı caiz olmayan şeylerden sadaka verdiğini görmek ise, kendi ve başkasının malında, kendisine fenalık getirecek bir iş yapacağına yorumlanır. Çünkü kötülüğe kötülük, günaha günah ile karşılık alır.

Sadaka vermek hayır ve berekettir. Rüyasında bir zengine sadaka verdiğini görmek, o zengin kişinin fakir olup sadakaya muhtaç olacağına yorumlanır. Fahişe bir kadına sadaka vermek tövbe etmeye, hırsıza sadaka vermek hırsızlığı bırakacağına yorumlanır.

Bir tabirciye göre rüyada sadaka vermek, malının artmasına ve düşmanının çıldırmasına yorumlar. Çünkü sadaka vermek şeytanı kahreden bir eylemdir.

Rüyada gizli olarak verilen sadaka eğer asi ise bağışlanmaya, bazen de büyük zatlara ve alimlere yaklaşmaya delalet eder.

Rüyada sadaka vermek, korku ve endişeden emin, bela ve afetten kurtulmaya delalet eder.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir