DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek, mala ve uzun ömre delalet eder. Rüyada saçın normal olarak uzaması zenginliğe ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için gam ve kedere, kadın için hoş geçime, değerli olmaya, nefsine hakim olmaya işaret eder.

Rüyada, erkeğin başını tıraş etmesi hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkie işarettir. Devlet memurunun saçını tıraş etmesi görevden alınmasına yorumlanır. Kadının saçını tıraş etmesi kocasının ya da eşiyle kavga etmesine işarettir.

Rüyada kadının saçını tamamen beyazlaşmış görmesi, kocasının günah işlemesine, istikametten ayrılmış olmasına yorumlanır. Rüyada saçlara ak düşmesi dinde güzelliğe ya da malda meydana gelecek eksilmeye, saçlarının döküldüğünü görmek anne ve baba cihetinden gelecek sıkıntıya, dağınık saç malın israf edilmesine delalet eder.

Rüyada genç bir kişinin saçının ağardığını görmesi ağırbaşlı olmaya ya da yoksulluğa, saçın azalması hapse, borca ve fakirliğe delalet eder.

Rüyada saçsız olduğu halde takma saç giydiğini görmek refah ve bolluğa işarettir. Kel olduğunu görmek gam ve kedere, kel olduğu halde saçının tekrar bittiğini görmek izzet ve şerefe delalet eder. Rüyada saçını tarakla taramak izzet ve devlete, tararken beyaz saç düşmesi, eline geçecek maldan infak etmeye işaret eder.

Rüyada saçını yıkadığını ve sularının aktığını görmek başkalarının durumuna muttali olmaya, onların da kendi durumunu biliyor olmasına yorumlanır. Ensesini tıraş etmek borcunu ödemeye. Saçın büklüm büklüm olması menfaat ve hayır meydana gelmesine. Kıvırcık saç sünnete uymaya ya da rehin vermeye. Saça kına yakmak ise kadın için sevince delalet eder.

İnsanın rüyasında saçını görmesi ömrünün uzun olması veya mal sahibi olmasına işarettir. Saçının dökülmesi arkadaşının ihanetine uğrayacağına yorumlanır. Rüyada saçın taranması, kıymetli bir dostluk kuracağına, saçların örülmesi, zengin ise malının artacağına ve para bularak işini ilerleteceğine işarettir. Rüyada saçını ağarmış olarak görmek gençler için uzun ömre, saç ve sakalının tamamen ağardığını görmek ise kuvvete işarettir. Saç kesmek veya kestirmek tehlikeli bir haber olup ikaza işarettir.

İnsanın rüyada saçının uzun olması servet sahibi olmasına yorumlanır. Rüyada saçının dökülmesi bir yakınınızın sizi sırtınızdan vuracağını işarettir. Saç kesmek veya kestirmek kötü haber almak demektir ve dikkatli olunması gerektiğini bildirir.

Saçlarını kazıtan erkek iş hayatında tatsız olaylar ile karşılaşacak demektir. Rüyada saçını ağarmış olarak görmek gençler için uzun yaşamaya ve güçlü olmaya yorumlanır. Saçın dökülmesi para sıkıntısıdır. Saçların birden gürleşmesi zenginliktir. Saç taramak, değerli arkadaşlık kuracağına işarettir. Saç örmek, zengin ise daha da zengin olacağına ve işini büyüteceğine yorumlanır. Saçlarını kestiren kadın özel yaşamında değişiklik yapar.

Rüyanızda saçlarınızı tarıyorsanız dikkatsizliğiniz yüzünden zarara uğrayacağınız anlamına gelir. Saç dökülmesi, aşırı harcama sonucu maddi sıkıntılara delalet eder.

Kişi saçını gür, parlak ve güzel görürse neşelenecek anlamına gelir. Saç taramak yolculuk yapmaktır. Saç kestirmek, değişimdir. Saçın dökülmesi ise kederdir. Tamamen kabak olmak ise para sıkıntısıdır. Kirli saç da sıkıntıdır. Kepekli saç ise büyük berekettir.

Rüyada saçının uzadığını görmek keder ve düşünceye, şayet gören kadın ise güzelliğinin artacağına delalet eder. Hac yaptığı sırada saçını tıraş ettiğini görmek, dinde kuvvete ve günahlarının kefaretine yorumlanır. Rüyada bir işçi veya memurun başını tıraş edildiğini görmesi onun işinden olacağına yorumlanır. Saçının kesildiğini gören kadın ise kocasından ayrılacağına işaret eder. Başındaki saçların kendi kendine döküldüğünü görmek anne ve babası yüzünden bir acı çekeceğine, saçının biri tarafından yolunduğunu görmek ise evinden ayılacağına yorumlanır.

Rüyada saçının dağınık ve uzun olduğunu görmek malının dağılmasına işaret eder. Genç bir erkeğin rüyada saçının beyaz olduğunu görmesi yoksulluğa yorumlandığı için iyi değildir. Saçının azaldığını görmek fakirliğe, uzadığını görmek zenginliğe işaret eder.

Saçının tamamen kel olduğunu gören kedere ve hakarete uğrar. Saçı kel olup da yeniden saç çıktığını gören kimse, hayır görür ve şerefi artar. Saçını bir tarakla taradığını görmek nimettir. Saçının kıvırcık olduğunu görmek, hayır ve menfaate işaret eder. Saçı dalgalı iken düzeldiğini gören, eşinden boşanır. Bir başka yoruma göre de: Saçı olmayan kimsenin rüyada kıvırcık saçlı olduğunu görmesi, Sünnet-i Seniyye ile amel yapmasına işaret eder.

Rüyada görülen saç, mala ve ömrün uzun olmasına yorumlanır.

 

3 yorum

  1. Kocamın gömleğine dolanmış saçımı koparmaya çalıyorum ama koparamadim ne demek acaba anlamı

  2. Rüyamda kızımın saçlarını şimdiki haline göre uzamış ama yarısını sarıya boyamış gördüm.

    1. Kocamın gömleğine dolanmış saçımı koparmaya çalıyorum ama koparamadim ne demek acaba anlamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir