DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Papağan Görmek

Rüyada papağan görmek ne anlama gelir?

Rüyada papağan görmek; genel olarak güzel olan şeylere delalet eder. Bir erkek renkli bir papağan görürse, çok yönlü, zekası gelişmiş, neşeli, esprili, insana keyif veren bir kimseyle karşılaşacak ve onunla güzel bir aşk ilişkisi yaşayacak. Papağan görmek sadece erkekle ya da sadece kadınla tabir edilmez, papağan hem kadını hem de erkeği simgeler. Bu erkek bazen gayri meşru işler yapan, kara para aklayan ya da kötü işler yapan bir erkeğe bazen de ilim okumaya meraklı bir alime işaret eder. Bir kısım yorumcuya göre, gören erkekse eğer temiz namuslu iffetli bir bayan ile tanışmaya kadınsa eğer neşeli esprili efendi kişi ile birlikte olmaya delalet eder. Papağan gören üstün zekalı, güler yüzlü, akıllı ve karşısındaki insanı kendine hayran bırakan kişiye işaret eder. Bu rüya ayrıca kişinin dinden çıkacağına ve gayrimeşru işlere girmeye teşebbüs edeceğine tabir edilip yorumlanmıştır. Papağan görmek hayırlı bir kısmet ile karşılaşmaya ve o kişiyle yuva kurmaya işaret eder. Papağana tasma takılı olarak görmek hayırlı olacak ve mutluluk getirecek izdivaca yorulur. Bir kişi rüyasında papağanın karnını doyurduğunu görürse eğer fesat kimselere uyarak onlarla gıybet edecek demektir. Papağanın özgür olduğunu ve uçtuğunu görmek güzel şeyler işitmeye, papağanı bir telin arkasında mahkûm görmekse dolandırıcı kimselerin ağına düşmeye delalettir.

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; papağan görmek ilim ve irfan öğrenmeye bazende alim kişiler ile birlikte olmaya yorumlanır. Hayırlı kısmete nail olmaya, evlilik yolunda güzel bir adım atmaya işarettir.

Rüyada Papağan Beslemek

Papağan beslediğini görmek; gelişim çağında yaşadığı üzüntülü olayların etkisinden kurtulmaya ve selamete ermeye delalet eder.

Papağanın öldüğünü görmek; kişinin duygu yoğunluğu yaşamasına, gönül ilişkisinde alacağı yara ile uzun bir zaman toparlanamamasına rivayet edilir.

Papağan satın aldığını görmek; kötü işler ile uğraşan, yasa dışı işlere meyil eden kişiye yorumlanır.

Ayrıca rüyada papağan yakalamak – rüyada papağan yavrusu görmek tabirlerini de okuyabilirsiniz.

Rüyada papağan görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir