DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada ölüm görmek, yolculuk ile bazı tabircilere göre ise evlenme ile tabir olunur. Öldüğünü ve mezara götürüldüğünü gören, uzak bir yolculuğa çıkar. Ölüp kefenlendiğini gören, bekar ise evlenir. Ölüp gömüldüğünü gören, tövbe etmeden vefat eder. Gömüldükten sonra mezarından çıkarsa, tövbeye kavuşur. Ölüp halkın omuzları üzerinde götürüldüğünü gören, halk arasında şeref ve itibar kazanır. Ölümünden sonra tekrar dirildiğini gören, fakirse zengin olur, eğer rüya sahibi yolculukta ise veya gurbette bulunuyorsa selametle vatanına döner.

Tanınmamış bir kadının ölümünü görmek, yağmurun azlığına; bu kadının tekrar dirildiğini görmek, yağmurun geleceğine, birçok kadının öldüklerini görmek, çocuklar arasında ölüm olacağına, ölülerin mezarlarından çıktıklarını ve bütün yiyecekleri bitirip geriye bir şey bırakmadıklarını görmek kıtlığa; kuyuda ki tatlı suları tamamen içtiklerini görmek, büyük bir hastalık çıkacağına, bir ölüyü arkasında beyaz veya yeşil elbise olduğunu ve yüzü güldüğü halde görmek, gufrana erişmiş bulunduğuna; aksini görmek de bunun aksine; karısının öldüğünü ve sonra dirildiğini görmek, eşinden faydalanmaya; uykusunun içinde hasta olmayarak öylece öldüğünü görmek, uzun ömre delalet eder.

 

Bir yorum

  1. Kayın biraderim kucağımda can çekişiyordu rahmetli kaynanam ona sarılmış son duasını okuyordu kayınbiraderim titreyerek can veriyordu bende vücuduna sarılarak titremesini engelerken yüksek sesle tekbir getiriyordum o sırada yataktan fırladım uyandım ve camiden ezan sesini duydum ezan sesi ile uyanınca camiye namaza gittim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir