DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada ölmüş birini görmek; rüya sahibi için hayırlı kısmetlere, güzel dostluklara, maddi bolluğa işaret eden hayırlı bir rüyadır. Aynı zamanda bu rüya olması imkansız olan bir işin hayırlısıyla gerçekleşeceğine uğraşların sonunu göreceğine, aile ve iş hayatında mutlu güzel günlerin yaşanacağına yorumlanır.

Kendisini ölmüş görmek; kendisini ölmüş gören kimse, nefsini öldürerek ahiret hayatına hazırlanır. Bu rüya, dinde sebat eden ve takvalı olup her anlamda günahlardan ve yasaklardan kaçınan bir insana işarettir. Daha ölmeden ölen kimse, eğer çok fazla hata yapan birisi ise kısa sürede bu hatalarından döner, doğru yola ulaşır ve bu hatalarından ders alarak takva sahibi bir insan olur. Bazen de bu rüya günah işlemeye ve bazı hatalar yapıp sonradan pişman olmaya işaret eder.

Öldükten sonra dirildiğini görmek; fakirlikten sonra zenginliğe, hastalıktan sonra sağlığa, acziyetten sonra başarıya ulaşır. Bazı tabircilere göre ise bu rüya kişinin oldukça yüksek ve geleceği parlak bir makama çıkmasıdır. Bu rüyayı gören kimse, sıkıntı ve üzüntülerden geçtikten ve zorlu bir çalışmanın ardından çok büyük bir başarıya imza atar ve herkesin imreneceği bir mevkiye çıkar.

Ölmüş birinin gülümsediğini görmek; huzur ve muhabbet duyacağı dostluklara ve çevresinin genişleyip artacağının habercisidir. Kısmet ve şans bakımından talihin açılması demektir.

Ölen birini diri görmek; kısmet çoğalması ve şansının tekrardan dönmesine iyi bir döneme girmek ve maddi, manevi huzur ve saadete kavuşmak ile rüyanız tabir edilip, yorumlanır. Ölen birini görmek, yakın çevresi tarafından ilgisinin alakasının çoğalmasına, istek ve arzularının kolayca sonuçlanmasına ve dilediği gibi bir işte başarılı olmaya yorumlanır.

Ölmüş birine sarıldığını görmek

Ölmüş birine sarıldığını görmek; dünyevi işleri bir kenara bırakıp ahiret için çalışması gerektiğine ve Allah yolunda ilerlemesi gerektiğine işarettir.

Rüyada ölü görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

  1. Eşim rüyasında genç yaşta ölen amcamın oğlunu görmüş ama kendi oğluyla aynı yaşa gelmiş oğlu ile el ele tutuşmuşlar ve eşime kendi mezarlığının başına gelmiş eşime, enişte bu mezar kimin diye sormuş bu ne anlama geliyor? Eşim bundan çok etkilendi.

  2. Eşimin rahmetli baba annesini gördüm üzeri tertemiz ve genç gözüküyordu. Konuştum kapıyı açtı gitti. Annem yanındaydı bana o öldu konuşma öylesine geldi gidecek dedi, yalnız ben görüyordum. Eşim kayın validem ve kayın pederim aynı yatakta uyuyorlardı. Eşime gidelim diye uyandırmaya çalışırken ben uyandım. Yorumlayabilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir