DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek ne demek, ne anlama gelir?  Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada mezar görmek; kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya işaret eder. Kişinin kendisini ölmüş olarak mezarlıkta görmesi uzun ömre delalet eder. Eğer kişi ölüyü mezarlıktan kaçarken görüyorsa bu da yine aynı anlama yani uzun ömre işaret eder. Ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek iyi olmayan, kötü ve üzücü haberlere işaret eder. Mezarda ağlayan kişi imanıyla ölen kişi olarak değerlendirilir. Ölünün gülmesi, alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere işaret eder. Örneğin sevdiğiniz birinin kötü ya da ölümcül bir hastalıktan kurtulması gibi. Eğer mezar eskiyse ve etrafında kimseler yoksa o halde bu bir ayrılığa ya da terk edilişe işaret eder. Mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye işarettir. Mezar zina eden kadın anlamına da gelir.

Mezar yaptırmak; eğer bir kişi rüyasında mezar kazdığını ya da mezar yaptırdığını görüyorsa bu bulunduğu yerde bir ev yaptıracağına işaret eder. Mezar örtmekse ömre işaret eder, kişinin sağlıklı ve uzun bir ömrü olacağı anlamına gelir. Eğer bir kadın rüyasında mezara giriyorsa bu bir izdivaca eğer bir erkek rüyasında mezara giriyorsa bu da işte yaşanacak bir sıkıntıya veya bir hapse delalet eder. Mezarlıkta toprak kazmak uzun bir yaşama, üzerinde yeşil otlar bitmiş bir mezar, o mezarda yatan kişinin rahmet içinde olduğuna işaret eder.

Mezar sulamak; bir evlat sahibi olmaya işaret eder. Bir mezarı sulayan ya da mezarın üzerine çiçek eken kişinin bir çocuğu olacağına delalet edilir. Eğer kişinin rüyasında mezarın üzerinde kuşların su içmesi için yapılan oyuk boş ise ve kuşlar su içmeye geldiyse o mezardaki kişinin ruhunun dua istediğine işaret eder.

Temiz mezar görmek; geçmişe işaret eder. Temiz bir mezar gören kişinin geçmişteki bir işiyle ilgili eline bir miktar toplu para geçeceğine delalet eder. Yani geçmişte kalan ve alınmamış olan paraya işaret eder. Bu bir kişiye yapılan bir işten ya da eskiden çalıştığı bir işyerinden alamadığı para olabilir.

Rüyada mezar görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

  1. Rüyamda yatak odamda kayınvalidemin mezarının varolduğunu gördüm. Ne anlama geldiğini merak ediyorum Not:Kayınvalidem öleli 7_8 yıl oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir