DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazı tabircilere göre kedi, rüya sahibinin ev ahalisinden olan bir hırsızdır. Bazı tabircilere göre de dişi kedi, hilekâr kötü bir hizmetçi kadındır. Eğer kedi rüyayı gören bir kişinin etrafında dolaşıyorsa o kişiye hem zararı hem de faydası dokunan bir kişiyi işaret eder. Bir kimseyi rüyada kedi ısırırsa veya tırmalarsa o kimse hastalanır. Eğer bu kedi erkek veya vahşi bir kedi ise bu rüya şiddete tabir edilebilir. Eğer ısıran veya tırmalayan kedi dişi bir ev kedisi olması rüyayı gören kişi bir daha ki sene daha rahat ve güzel bir hayat yaşayacağına tabir edilebilir. Rüyada kedi sattığını gören kişi malını infak edebilir. 

Eğer bir kimse kendisini kedi eti yediğini görürse, bu kişi büyücülük öğrenir. Kedi olduğunu gören kişi ise hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçimini sağlar. Bir kimse bir eve kedi girdiğini görürse o eve hırsız girer. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsızı yakalar ve o hırsıza galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse, hırsızın malından veya çalınmış eşyadan bir şey alır. Eğer bir kedi ile mücadele ettiğini ve kedinin kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse etkisi uzun sürecek olan bir hastalığa yakalanır. Daha sonra o hastalıktan kurtulur ve o kişiye kötü bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak onu kederli durumdan kurtararak o kişiye ferahlık ve mutluluk ihsan eder.

Bir kimse rüyada kedi ile münakaşa ve mücadelede mağlup olduğunu görürse o kimse hastalık ve kederli durumdan kurtulur. Eğer kedi kaybolursa, hastalık ve kederli durumu iyice artar. Bazen bu rüya, halk arasında adalete veya dünya durumunun bozulmasına delalet edebilir. Yine bu rüya bazen de, düşmanları uzaklaştırmaya da yorumlanabilir. Bazen rüyada kedi görmek çocuğunun terbiyesi hususunda çok hırslı olan anneye işaret edebilir. Eğer bir kimse kedinin tırmalamasını veya kanını akıtmasını veya gözünü çıkarmasını görmesi, düşmanlığı apaçık belli olan bir düşmana işaret edebilir.

Rüyada Misk kedisi görmek, şekil ve siması şerli görünen ve huyları güzel olan bir adama delalet edebilir. Bazen kedi görmek zevce için cefaya, evlada, düşmana, zinaya, vefasız olan kişiye de yorumlanabilir. Bazen de kedi görmek zinadan olan çocuğa ve sokağa atılmış olan babası bilinmeyen çocuğa işaret edebilir.

Rüyada kedi görmek bazen, şaka yapan, anlamsız ve akıl dışı söz söyleyerek çengi gibi oynayarak insanlara kendisini sevdirmeye çalışan ve fırsat buldukça bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fitne fesat çıkarmaya çalışan adama işaret edebilir. Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde olduğunu görmek nifak ve riyaya işaret edebilir. Eğer halk korku içinde ise düşmanlarından emin olur.

 

Bir yorum

  1. Merhaba rüyamda kedi miyavlayarak beni uyandırdı ardından koluma yapışıp ısırmaya çalıştı ama ısıramadı kovaladım korkuyla uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir