DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada yattığınız bir yerde karınca olduğunu görmeniz, çocuklarınızın artmasına, evinizden dışarı çıkan karıncalar görmek, ailenizden birinin ölmesine, hasta olan bir kişinin karıncanı uçtuğunu görmesi veya karıncanın üzerinde yürümesi, o hastanın vefatına yorumlanır. Karınca normal şartlarda rızık olan yerler girer bu sebepten dolayıdır ki, rüyada görülen karınca bolluk ve bereket manasına gelir.

Karıncaların kanatlanıp uçtuğunu görmek, o memleketin askerlerinin vefatına yorumlanır. Karıncanın ağzında bir şey olduğu halde evinize girdiğini görmeniz evinize gelecek olan bol berekete tabirdir. Yiyecek ile evden dışarı çıkan karınca yoksulluk alametidir. Burnunuzdan ya da herhangi bir uzvunuzdan çıkan karınca şehit olarak vefat edilmeye, büyük bir karıncanın ağzında yiyecek varken evden çıkması, sevdiğiniz oğlunuz ya da akrabanız tarafından malınızın çalınmasına yorumlanır. Masum bir halde olup uzvunuzdan karınca çıkması, tövbe etmeden ölmeye tabirdir.

Karıca ile konuşmak memur olmaya, karınca öldürmek, günah işlemeye işarettir. Yatan bir hasta yanında karınca uçtuğunu görmek, o ev halkının sıkıntı içinde seyahat edeceğine yorumlanır. Karınca aynı zamanda uzun ömre de tabir edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir