DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Cennet Görmek

Rüyada cennet görmek çok sevilen bir kişilikte olduğunuza, saadet içinde geçecek ömre, zor günlerin geride bırakacağınıza, feraha ereceğinize, sadık olan dostlara, istediğiniz her şeye kavuşacağınıza muradınıza ereceğinize işarettir. Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere geleceğinize ve hayırlı bir evlilik yapacağınıza tabir olunur. Cennete girdiğini görmek Allah tarafından hayra ve rahatlığa kavuşacağınızı göstermektedir. Cennet meyvesinden yediğini görmek, bol berekete, cennet hurisi görmek ömür boyu nimete boğulacağınıza, işarettir. Cennetin kapından içeri giremediğini görmek, sabretmeyip isyan ettiğinize, cennete götürüldüğünü görmek tövbe etmeniz gerektiğine yorumlanmaktadır. Cennete tuba ağacını görmek, dünya ve ahirette muradına ereceğine, cennette olup da yandığını görmek, haram mal yediğine, elinde cennet kapılarının anahtarı olduğunu görmek, imanla can vereceğine yorumlanmaktadır. Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir. Cennet şarabından, suyundan ya da sütünden içtiğini görmek, ilim ve zenginliğe yorumlanmaktadır. Cennete girmek, şehitlik mertebesine ermekle de tabir edilmektedir. Cennetten kovulduğunu görmek, fakirliğe işarettir.

Yine cennet görüp ancak cennete giremediğini görmek gören kişi için hayır ile müjdelenebilir.bazıları ise cenneti apaçık gören kimselerin istedikleri şeylere işarettir derler ve onlardan üzüntü ve kederin gideceğini bildirirler. Cennete girmek istediğini fakat buraya girşinin engellendiğini gören kimse ise niyetlendiği hacc ve cihat gibi olaylardan veya ısrarla işlediği günahlardan tevbeyi umut etmesi ancak kabul görmediği şeklinmde tabir edilir. şayet bir kimse cennet kapılarından birinin kendisinin üzerine kapandığını görür ise anne yada babasından birini kaybedebilir. Aynı şekilde cennetim tüm kapılarının kendisi üzerine kapandığını gören kimsenin anne ve babasının kendisinden razı olmadığına delalet edebilir.Bunun tam tersine kendisinin seçtiği bir kapıdan cennete girdiğini gören kimsenin ise annesinin ve babasının kendisinden razı olduğuna delalet eder.Cennete girebildiğini gören kimse için hem bu dünyada hemde diğer dünyada sevinç ve emniyet vardır derler ancak bu kimsenin ölümününde yakın olduğu tabir edilebilir. Cennetteki meyvelerrden yediğini gören kimse için ise yediği meyve miktarınca ilim ile rızıklandırılır, cenetin suyundan , şarabından, sütünden içtiğini gören kimse ise yine ilim ve zenginliğe müjdelenebilir.cennetin sergilerine dayandığını gören kimsenin rüyası ise karısının namuslu, iffetli ve halinin hoş olduğuna delalet edebilir.Cennete hangi vakit girdiğini bilmeyen insan dünyada bulunduğu zaman içinde nimet ve izzete tabir edilebilir.Cennetteki meyveleri yada onlardan birini yerden alıp bir başkasına verdiğini gördü ise amel etmediği bir ilmini bi başkasına yani amel edecek birine öğretmeye işarettir.Rüyanızda cennet kçşklerinden birinde görür iseniz bu sizin güzel bir kadınlar evlenmenize tabir edilir.

Cennetin kapıcısını görmeniz ise nimet ve sevince, hayatınız boyunca temiz bir hayatave belalardan korunmaya tabir edilir. Güzel rüyalardan biriside rüyanızda kendinizi cennette meleklerden selam aldığını zı görmenizdir bu rüya sizin cennete girecek bir amel işlemiş olduğunuza ve iyi bir sonla öleceğinize tabir edilir. Cennete girdiğinizi görmeniz bazende zorluklardan, kederden üzüntülerden kurtulmanıza tabir edilir. Şayet hasta biri kendisini cennete girerken gördü ise hastalığından kurtulur.Helal kazanılacak mala, ailenize iyilikte bulunucağınıza ve allah’ tan korkucağınıza tabir edilir.

Cennete girmek, Bahçe ve bağlara sahip olmak faydalı şeylerin elinize geçeceğinize işarettir.

Şayet rüyanızda tüm insanların cennete girdiğini gördüyseniz o yıl gelecek berekete ve bolluğa delalettir.

Cennete girmek şehit olmayada delalet edebilir.Savaş aletleri ile birlikte cennete girdiğinizi gördüyseniz şehit olursunuz. Kitapla cennete girdiğinizi gördüyseniz buda ilim ve güzel amel için işarettir.

Mallarınız ve yürüyen hayvanlarınızla cennete girdiğinizi gördüyseniz malınızın zekatı ile cennete nail olduğunuza işarettir.

Hanımınızla cennete girdiğinizi gördüyseniz hanımınızla iyi geçineceğinize işarettir. 

Cennet görmek aynı zamanda camiye zikir ortamına, pazarda sokakta kazanç sağlamaya, iyilik etmeye, cihada, hacca, ilime ve güzel amellere delalettir.

Rüyada cennetteki nehirlerden içtiğinizi gördüyseniz yada meyvelerden yediğinizi gördüyseniz uzun ömre, şehit olmaya, nesil sahibi olmaya, mülk edinmeye, rızık kazanmaya, hidayete, ilime delalettir.

Cennetteki nehirlerden içmek genel olarak iyidir, su nehrinden içmeniz rızık kazanmaya, süt nehrinden içmeniz fıtrata, şarap nehrinden içmeniz allah sevgisi ile meydana gelen hoş duruma yani sarhoşluğa ve yine allah’ın yasak ettiği şeylere buğuzetmeye bal nehrinden içmeniz kuran ve ilime delalettir. yine cennet meyvelerinden yemek iyi amellere hayırlı evlada delalettir.

Rüyada tuba ağacını görmek ve onun yanında dayanmak gölgelenmek o kimsenin gideceği yerin iyi olacağına delalettir.

Cennetin köşklerine gidiğinizi gördüyseniz yüksek rütbe elde etmeye, insanların sizinle iftihar edeceği işeler yapmaya zenginlik ve güzel akibete işarettir.

Cennete girip onun meyvesinden yemediğini gören kimse nehirlerden içmediğini gören kimse sahip olduğu bildiği ilimden faydalanmamaya delalettir.

Şayet rüyanızda cennetten kovulduğunuzu gördüyseniz bu sizin fakirliğinize delalet edebilir.

Yine bir insanın korku halinde cennete gridiğini görmesi ise bu korkudan emin olmasına, kerdelerinden ve üzüntülerinden kurtulmasına ve bu kişi bekar ise onun evlenmesine tabir edilir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir