DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Cenabet Olmak

Rüyada cenabet olmak ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada cenabet olmak; bir kimse cünup olduğunu görse, o kimsenin abdestsiz olarak bir ihtiyacının giderilmesi için çalışacağına, cünüp olarak namaz kıldığını görse ibadet için yolculuğa çıkacağına işarettir, demişlerdir. Bazıları da o kimsenin dini bozuk olur şeklinde yorumlamıştır. Cenabet olduğunu görmek, istemeden haksızlığa uğramaya veya bir kimseden alacağı varsa almasının zorlaşmasına tabir edilir.

Cenabet olarak gezmek; cenabet gezmek ve cenabet dolaşmak, çevresinde pek hoş olmayan davranışları olan kimseye ve insanların kendisine karşı irdeleyici bakışlarına maruz kalmaya tabir edilir.

İstemeden cenabet olmak; eline geçeceği bir miktar paraya ve bu parayı hemen harcayacağına tabir edilir. Cenabet olmak ile ilgili yorumlar, abdestsiz halindeyken giderdiği ihtiyaçlara göre yorumlanır. Eğer iyi ihtiyaçlar gideriyorsa kişi bunlardan uzaklaşır, eğer fena ihtiyaç halinde görürse, uzun süre yalnız kalmaya tabir edilir.

Cenabet halde namaz kıldığını görmek

Cenabet halde namaz kıldığını görmek; dinden uzaklaşmaya ve günaha düşmeye dine göre yaşamaktan uzaklaşmaya tabir edilir. Cünüp namaz kılmak elem ve tasaya düşündürücü durumlara maruz kalmaya işaret eder. Bir kişi eğer rüyasında cenabet olarak ya da cünüp olarak namaz kılığını görürse o kişi inanmayanlara katılır derler. Kişi, mümin olma yolunda attığı her adımı bu kez tam tersi şekilde devam ettirecek ve dinsiz kişilerin arasına karışacaktır diye yorumlanır.

Cenabet camiye girmek; dine yönelik ahlaki davranışlarının değişmesine ve bazen olmadık şeylere mantığı ile baktığına delalet eder.

Cenabet olup abdest aldığını görmek; boy abdesti alan kimse günahlarından arınır, işlemiş olduğu günahlarına tövbe eder ve günahlarının bağışlandığını hissettiren bir huzur kendisini sarar sarmalar. Sürekli cenabet olduğunu görmek; kişinin tövbe etmesine ve doğruluğa yönelmesine bekar için kısa süre içinde evleneceğine, evli için ailesini ihmal ettiğine delalet eder.

Rüyada cenabet olmak ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir