DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada cehennem görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada cehennem görmek; bilgisizlik, günah ve küfür, sıkıntı ve geçim sıkıntısı, kıtlık ve pahalılık, selamet ve güvensizlik ile tabir olunur. Cehennem görmek, ağız tadının kaçmasına, üzgün, sıkıntılı ve kötü günler yaşanmasına tabir edilir. Rüya sahibinin hayatının alt üst olmasına neden olacak olaylar yaşanmasına ve bu olayların üst üste gelmesine delalet eder. Aksilikler ve uğursuzluklar rüya sahibinin peşini bırakmayacak demektir. Cehennem görmek, güzel ve iyi olan şeylere işaret etmez. Hane içinde baş gösterecek tatsızlıklara, münakaşalara, fikir çatışmalarına ve geri dönüşü olmayan ayrılıklara delalet eder.Cehennem kadına delalet ederse o kimsenin karısı uğursuz ve hayırsız olur. Cehennem geçime delalet ederse, kazancı haram olur. Eve delalet ederse rüyayı gören günahkar ve gafil kimselere komşu olur. Hastaya delalet ederse rüyayı görenin ölümünün sonunun kötü olacağına işarettir.

Cehennem ateşi görmek; kişinin içine sinmeyen bazı şeyler olacak ve bu durumda kendisini çok rahatsız edecek demektir. Rüya sahibinin kafasını bulandıran ve ne yapsa da bir türlü netleşmeyen ve kafasına oturmayan şeyler olacak diye yorumlanır.

Cehennem ateşinde yandığını görmek; dünyada zarar ve hasara, alçalma, küçük düşürülme ve hakarete, kötü ve huysuz hanıma, haram maldan geçime, günahkar ve gaflet içinde olan insanların yanında oturmaya, kötü sona ve ölümü getirecek bir hastalığa, zalim devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanlara hizmet etmeye, bidat ve şeriata aykırı ilme, salih ve makbul olmayan amele, zinadan doğan evlada delalet eder, yorumlanır.

Cehennem kapısı görmek; rüya sahibi için geri adım atıp tabir yerindeyse tükürdüğünü yalayarak, tıpış tıpış kapısına gelecek olan bir kişinin varlığına delalet eder. Bu kişi, rüya sahibini zamanında üzdüğü için gönlünü almaya gelecektir.

Cehennem zebanisi görmek; rüya sahibi için ferahlık ve esenlik bulacağı anlamına gelir. Sıkıntıların bitmesi, kuruntuların ve soru işaretlerinin ortadan kalkması şeklinde tabir edilirken aynı zamanda rüya sahibinin kendisini mutsuz eden ve karamsarlığa çeken kişilerden kurtulmasına işaret eder.

Cehenneme gideceğinin söylenmesi; rüyayı gören kişinin beklenmedik olumsuz olaylarla karşılaşacağına, maddi gücünü kaybedeceğine, fakirleşeceğine, kötü ve tatsız sözler işiteceğine, yaşamdan elini eteğini çekeceğine ve içine dönerek, kabuğuna çekilip evden çıkmaz ve insanlarla da konuşmaz olacağına işaret eder.

Cehennem azabı çekmek; hem olumlu hem de olumsuz şekilde tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre rüya sahibinin uykusunda cehennem azabı çektiğini görmesi aynı oranda rahatlamasına, ferahlamasını ve mutlu olmasına yorulurken kimi rüya tabirlerine göre de günahkar olacak işler yapmaya işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Cehennemden çıkmak; bir kimse cehennemden kurtulduğunu ve çıktığını görse, elem ve tasalarından kurtulur, sıkıntılarından feraha çıkar ve tüm sorunları kolaylıkla çözülür.

Cehennem çukuru görmek; servet ve bolluğun gitmesiyle dilenciliğe düşmeye, dinimizde olmayıp sonradan uydurulan uydurma şeylerin, bidat ve hurafelerin peşinden gitmeye, delil diye onlara sarılmaya ve günah diyarına, kilise, manastır ve havra gibi batıl din ibadet evlerine, hamama, mezbahaya, fırına, iş için ateş yakılan yerlere işarettir.

Rüyada cehennem görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

  1. Ben 11 yaşındayım size rüyamı anlatıcam rüyamda rüyamın içinde rüya gördüm o rüyada cehenneme atılıyordum sonra ise rüyadan kalkıp bir bardağı kırıyorum bunların hepsini rüyamda gördüm o bardağı bile rüyamda kırdım.

  2. Ben rüyamda bizim eski apartmandaydım,yangın vardı,annemle kardeşlerim çıktıktan sonra ben öleceğimi anladım asansöre bindiğim sırada öldüğümü anladım ve asansör aşağı inmeye başladı,asansörde bir ışık vardı kırmızı olursa cehenneme,yeşil olursa cennetti ve kırmızı oldu sonra asansör durdu ve kapısı açıldı karşımda sivri ve uzun burunlu kız bir adam ve yanında bir hayvan vardı ben çok korkmuştum girmek istemedim o bana kızıp içeri itti bu ne anlama geliyor ben dinden mi çıktım korkuyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir