DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Cebrail Görmek

Rüyada cebrail görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Cebrail (a.s.) görmek; rüyayı gören kişinin, yapacağı işler ve ortaya koyacağı çalışmalarla çok büyük başarılar kazanıp yüksek bir mevkiye terfi edeceğine ve bu sayede insanlar arasında çok büyük bir saygınlık ve itibar kazanacağına tabir edilir. Aynı zamanda, rüya sahibinin, insanlar arasında çok güvenilir, emin ve sözüne sadık bir insan olarak tanındığına delalet eder. Cebrail görmek, hayra ve berekete delalet eder. Bir kimse Cebrail’in iyi, güzel ve güler yüzle nasihat ettiğini veya müjdeli bir söz söylediğini görse, şeref, izzet, kuvvet ve müjdeye nail olur. Eğer gören bir kimse fakir ve mazlum ise, Allah tarafından bir yardım gelir. Hasta ise şifa bulup iyileşir, korkuyorsa, korktuğu şeyden kurtulur. Cebraile düşmanlık yaptığını görmek, rüya sahibinin yaptığı işlerde sadece kendi düşüncelerine göre hareket ettiğine yorulur.

Cebrail’i insan kılığında görmek; rüyayı gören kişinin içine düştüğü lanet durumdan iyi kalpli, yüce gönüllü, vicdan, merhamet ve iman sahibi bir kimse sayesinden kurtulacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin aksi halde o çıkmaz duruma battıkça batacağının bilincinde olacağına ve kendisine yardım eli uzatacak kişiye ömür boyu duacı olacağına ve minnettar kalacağına yorulur.

Cebrail’i üzüntülü görmek; Cebrail’i üzüntülü görmek, korku ve endişe duyacağı bir duruma delalettir. Rüyayı gören kimse bir gazaba da uğrayabilir. Kişinin, ister istemez düşmanları ile ya da başka insanlar ile tartışacağına ve bu yüzden büyük bir üzüntü duyacağına ve sıkıntı yaşayacağına işarettir.

Cebrail (a.s)’nin müjdeli haber getirmesi; Cebrail’in rüya sahibine güzel ve müjdeli bir haber getirmesi, rüya sahibinin izzet ve şerefinin artmasına ve şehitlik makamına nail olmaya ve herkes tarafından sevilen biri olacağına tabir olunur. Ayrıca rüyayı gören kişinin, aile hayatı ya da iş hayatı için beklediği olumlu haberleri alacağına, yaptığı işlerle çok büyük bir şöhrete karışacağına ve uzun zamandır muzdarip olunan bir rahatsızlığın geçeceğine işaret edilir.

Rüyada cebrail ile konuştuğunu görmek

Rüyada cebrail ile konuştuğunu görmek; Cebrail ile konuşup güzel bir sohbet ettiğini görmek, zenginliğe, mal, mülk, şeref ve izzete delalet eder. Cebrail ile konuşmak, hayra ulaşmaya ve berekete kavuşmaya işarettir.

Rüyada cebrail görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir