DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Cami Görmek

Rüyada cami görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada cami görmek; güzel ve iyidir. Cami gören kişinin ekmeğine haram karışmaz. Bu kişi dinine düşkün ve bağlı kimsedir ve dini görevlerini her daim yerine getirir. Cami aynı zamanda para kazanmak için bir işle meşgul olmak anlamına gelir. Şehirde görülen cami saygı duyulup, hürmet edilmesi gereken aile büyüklerine işaret eder. Günahsız birinin camiye girmesi çok güzel şeylere işaret eder. Ruhun ve bedenin temizliğine, adil olmaya, eline, diline ve beline hakim olmaya ayrıca dine duyulan sevgi ve saygıya işaret eder. Caminin tavanı ülke yöneticiliğinde en üst mevkide olan kişiyle olan samimiyete delalet eder. Cami ve mescit görmek, bir alim ile cami ve mescidin kapıları alimler ve mescidin hizmetlileri ile tabir olunur. Cami, mescit veya medrese inşa ve imar ettiğini gören kimse, halkın sözünü tutup arkasından gittiği alimlerden olur.

Cami inşa ettiğini görmek; hayır kazanmak ve sünnete uymaya, sılai rahme, eğer ehil ise, makam sahibi olmaya yorumlanır. Cami, mescit veya medreseye bir şey ilave ettiğini gören kimse, dininde büyük hayırlara kavuşur, Dünyada ve ahirette huzur elde eder. Salih ameller işler veya tövbe ve istiğfar ile kendisine insaf eder. Bir kimse cami, mescit veya medresede görevli olur ise, ahireti mamur olur, eğer hacca gitmemiş ise hac eder. Bir mescidi mamur ve muhkem görmek, etrafına halkın toplandığı salih bir adam olarak halkın arasını bulup hayırlı işlere yönlendirmeye delalet eder, yorumlanır.

Camiye gittiğini görmek; dine yönelmeye ve bol sevaba girmeye işarettir. Rüya sahibi kendini camiye giderken görse, helal ile haram arasını ayıran hikmet sahibine, ticaret maksadıyla çıktığı pazara delalet eder. Allah rızası için bir cami veya mescit bina ettiğini gören kimse devlet başkanı veya bakanın, hakkı yerine getirerek işleri adaletle yürütmesine, farz ve helallerin yapılmasına, haramları men etmeye delalet eder, yorumlanır.

Camide vefat ettiğini görmek; tövbesi kabul edildikten sora vefatına tabir edilip, yorumlanır. Caminin hasırını eskimiş veya delinmiş görmek, ailesinin İslam üzere yaşamayı bırakıp ahlaklarının bozulmasına delalet eder. Mescit, cami veya medresede görevli büyük alim olur ise, ahireti mamur olmasına, eğer hac etmemiş ise, hacca gitmesine yorumlanır.

Binayı camiye çevirdiğini görmek; bir dükkanı camiye çevirdiğini görmek, helal mal kazanmaya, bir caminin dükkan olduğunu görmek, helal ve haramı birbirine karıştırmaya veya iki hanımı olmaya yorumlanır. Bir mescidin üzerine çatı veya kubbe yapıldığını görmek, yetim ve zayıfları himaye etmeye, evvelce bilmediği yeni bir cami olduğunu görmek, o sene hacca gidip din yolunda paralarını harcamaya delalet eder.

Rüyada cami mihrabı görmek

Rüyada cami mihrabı görmek; mescidin imamı, devlet yöneticisi, hakim, halkın dini ve gelenekleriyle ilgili işleri yürüten memur ve hayra vasıta olmak ile tabir olunur. Mihrapta ayakta durduğunu görmek, devlet başkanının hizmetinde çalışmaya, mihrapta oturmak devlet başkanına yakın olmaya yorumlanır.

Cami temizlemek; bir cami temizlediğini görmek dünyasının güzelleşmesine ve iyi yolda hizmet etmeye ve çalışkan bir kimseye delalet eder. Cami temizlemek, din adamlarına ve alimlere işaret eder.

Rüyada cami görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

  1. Rüyamda köy yada kasaba gibi bir yerdeyim daha önce bilmediğim bir yer birbirine çok yakın mesafede iki adet cami gördüm caminin ikisinide Bakınca görüyorum yakın mesafede ler birinin gereksiz oldugunu düşünüyorum, çok yakın oldugu için.

  2. Ben rüyamda dışarıdan bakıldığında oldukça eski fakat içi bir o kadar güzel cami içinde namaz kıldığımı gördüm ve beyaz bir seccade serdim. 2 erkek çocuğu vardı çok eski bir kuranı çekiştiriyordu yırtılacağını düşünèrek ellerinden alıp kaldırdım namazıma devam ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir