DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bulut Görmek

Rüyada bulut görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bulut görmek; rüya sahibi için sıkıntı yaşamak anlamına gelir. Hayatı olumsuz yönde etkileyecek, rüya sahibine göz yaşı döktürecek, işlerini baltalayacak olaylar yaşanmasına ve kötü kişilerle karşılaşarak başından musibetler eksik olmayacağına delalet eder. Hayat bir süre rüya sahibi için kabus gibi geçecek demektir. Bulut gören kişinin şansız ve kısmetsiz olduğu bir dönem geliyordur ve yoluna sürekli işlerini engellemeye çalışan kişiler çıkacaktır diye tabir edilir. Bulut görmek bazen de hayırlara delalet eder. Bu, rüyanın görülme şeklinde bağlı olarak değişir. Örneğin rüyada beyaz bulutlar görmek, rüya sahibinin temiz duygularla gönüllü olarak yapacağı işlere ve sevap kazanmasına delalettir. Başının üstünde bir bulut parçası gören kimse, yüksek bir itibar, yüce bir makam sahibi ve sözü dinlenen bir kimse olur. Sözünde duran ve güvenilir bir kimseden dost olarak iyilik ve yardımlaşma görür.

Siyah ve korkunç bulut görmek; siyah ve korkunç bulut görmek, o bölge halkına gelecek olan Allah’ın gazabına işarettir. Karanlık bulut üzüntü, ızdıraba, siyah bulut çok soğuğa ya da üzüntüye delalet eder.

Bulut yemek; bulutu yediğini gören kimse, bir adamdan helal mal ve hikmetli bir şeyle ondan yararlanır. Eğer rüyayı gören kimse fesat bir kimse ise, onun için ceza ve azaba tabir edilip, yorumlanır.

Buluttan yağmur yağdığını görmek; gökyüzünü bulutların kapladığını ve o bulutlardan yağmur yağdığını görmek, o bölge halkının zahmet ve meşakkat çekeceğine tabir edilip, yorumlanır.

Evinde bulut görmek; evine bir bulut parçasının girdiğini gören kimse, alim veya hakim bir kimseyi misafir eder. Kendisini bulut gölgesinde gören kimse, o sene çok hayır, bereket ve nimet içinde olur.

Bulut toplamak; bulutları topladığını gören kimse bir adamdan hikmete nail olur. Buluta sahip olduğunu gören kimse hikmet ve mülke sahip olur. Bulut tutmak; havada bir bulutu tutup yere getirdiğini gören kimse alim olur, büyüklük ve yüksek mertebeye erer. Bulutlar topladığını, yüklendiğini veya onlarla konuştuğunu gören kimse, ilim ve hikmete kavuşur, refah içinde huzurlu ve mutlu bir hayat yaşar. Dünyada ve ahirette huzuru elde eder.

Buluta binmek; bulutun üzerine bindiğini görmek, birçok ilimlere vakıf olmaya huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya yorumlanır. Bulutun kendisini karşıladığını görmek, emniyet, adalet, müjde ve her bir üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Buluta binmek ve bulutlarında üzerinde olmak işi ve talihi açık, ilim ve hikmete derecesi yüksek olacağına delalet eder, yorumlanır.

Bulutların arasında uçmak; şan ve şöhrete ve yüksek mertebelere ermeye işaret eder. Bulutların arasında olmak, hayırlı bir kısmete ve herkes tarafından sevilmeye ve beğenilmeye işaret eder.

Rüyada bulutların üstünde yürümek

Rüyada bulutların üstünde yürümek; bir kimse buluta bindiğini ya da bulut üzerinde yürüdüğünü görse; o kimse bütün hikmetleri (ilmin ve faziletin her çeşidini ve bütün üstün hallerini) anlar.

Rüyada bulut görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir