DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Boğulmak

Rüyada boğulmak ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Boğulmak; dinimize göre etmiş olduğun günahlar ve isyanlar sonucunda ahrette sana verilecek bir cezaya işaret eder. Boğulurken suya defalarca batıp çıkmak ve sonrasında tekrar suya battığını görmek, dünya işlerine çok önem verip onlarla meşgul olduğuna delalettir. Suya yanlışlıkla yahut kaza sonucu düştüğünü görüp suda boğulmadığını görmek ise hayatına dönüp bir bakarak neler yaptığını ne yapacağını düşünerek hayattaki edindiği tecrübelerden ders alarak Allah’ın yoluna yöneleceğine işaret eder. Eğer sudan boğulmayıp da üzerinde yeşile çalan bir elbise olduğunu gören ilim ve takvaya delalet eder. Boğulduğunu gören kişi aynı zamanda hayatında girdiği meşgul olduğu işlerde titiz davranması durumunda başarıya uzak olmadığına işarettir. Rüyayı gören kişinin temiz ve saf suda boğulduğunu görmesi hayatındaki işlerde kazançlı ve bol rızıklı mala erişeceğine delalet eder. Eğer suyun bulanık yahut pis olduğunu gördüyseniz doğru yol ile batıl inançları birbirine karıştırarak yaşamanıza, üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder.

Denizde boğulan birini kurtarmak; istediği halde gerçekleşmeyen arzularının gerçekleşmesine ve iş hayatında hayırlı, kazançlı günler beklediğine işarettir. Denizde boğulurken kendisini kurtaranın hiç kimsenin olmaması ve kara parçasını göremediğini gören kişi devlet tarafından bir musibete kazaya uğrayacağı anlamına gelmektedir.

Gölde boğulmak; rüyayı gören kişinin gölde boğulması hakkında, o kişiye verilen bir emanetten yahut başka bir şeyden dolayı meydana geldiği ile tabir edilir.

Denizde boğulmak; denizde boğulduğunu gören kişi, ölümünde şehitlik rütbesine ereceğine delalet eder. Bu kişinin hayatında çok önemli bir virajdan geçtiğini yahut geçebileceğini, bu birçok sevdiği birini kaybedebileceği gibi rüyanı gören kişinin ölüm tehlikesi atlatacağına işaret eder. Denizde boğulduğunu görmek aynı zamanda bir hastalığa yakalanacağınıza ve size yüklenen sorumluklardan dolayı rahatsız olduğunuza işaret eder.

Suda boğulmak; iki farklı şekilde anlamlandırılır. Eğer görülen su berraksa, hayırlı anlamlara gelir. Şöyle ki, kişinin uzun zamandan beri yaşadığı sorunların kısa bir zamanda sona ereceğine, verdiği sözleri yerine getireceğine, eğitim hayatı ile ilgili olarak çok doğru ve yüksek getirili bir adım atacağına ve hayırlı ve yardımsever bir kişi ile dünyaevine gireceğine alamettir. Eğer görülen su bulanıksa, istenmeyen olaylarla karşı karşıya kalınacağı, bazı hatalar yapılacağı, bu hatalar yüzünden sevilen kişiler arasından birçok kayıp verileceği ve büyük bir üzüntü duyulacağı anlamına gelir.

Rüyada biri tarafından boğulmak

Biri tarafından boğulmak; iş hayatında çok sıkıntı verecek bir durumla uğraşmak zorunda kalınacağına, hayırsız bir kişinin yaptığı bir hatanın telafi edilmeye çalışılacağına, kazanılan başarılardan ötürü büyük kıskançlık besleyen rakiplerin yapacağı bir üçkağıt yüzünden maddi ve manevi açıdan çok büyük zarara uğranacağına yorulur.

Rüyada boğulmak ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir