DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bıçak görmek; özlem çeken kişilerin bir araya gelerek, ayrı kaldıkları yılların acısını çıkarıp, hasretle özlem gidermeleri anlamına gelir. Bıçak satın aldığını gören kişiye bir tuzak kurulacağı ve tuzağa düşürüleceği anlamına gelir. Bıçak kaybettiğini gören kişi bir kazayı ya da içine gireceği bir belayı son anda atlatacak demektir. Bıçağın keskin hale getirilmesi için bilenmesi kişinin yapmadığı bir işle ya da işlemediği bir suçla itham edileceğine işaret eder. Bıçak tek başına görüldüğü zaman kişinin bir rakibi ya da hasmı olduğuna işaret eder. Bazı durumlarda da çok yetenekli, elinden her iş gelen, elini attığı her işi başarıyla icra eden bir erkeğe delalet eder.

Bıçak bilemek; rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği iş için zahmete girmesi ve emek harcaması anlamına gelir. Aynı zamanda öğüt anlamına gelir.

Bıçak tutmak; güzel şeylere işaret eder. Bıçak tuttuğunu gören kişi itibar sahibi olan, saygı gören ve sevilen bir kişi olacak ve bu ömrü boyunca da böyle devam edecek demektir.

Büyük bıçak görmek; büyük bıçak bolluğun işaretidir. Büyükçe bir bıçak görecek olan kişinin kazancı da rızkı da artacak demektir.

Keskin bıçak görmek; faydalı kişiye işaret eder. Keskin bıçak gören kişinin zeki ve çalışkan bir arkadaş edineceğine delalet eder. Eğer bir kadın rüyasında keskin bir bıçak görürse gönlünü kaptırdığı erkeğe işarettir. Keskin olmayan bir bıçak görmekse sadece iyi gün dostu olan birine işaret eder.

Rüyada bıçakla elini kesmek

Rüyada bıçakla elini kesmek; elini bıçakla kestiğini gören kişi, onu hayrete düşürecek ve çok şaşırtacak bir olay yaşayacak demektir

Bıçak çekmek; bir kimse ile yaşanacak sorun nedeniyle ortamın gerileceğine ve tarafların arasında buz gibi rüzgarlar eseceğine alamettir. Rüyayı gören kişinin bir kimseyi hatası nedeniyle eleştireceğine ve uyaracağına bunun bir etkisi olmaması durumunda ise ona gözdağı verecek bir davranışta bulunacağına delalet eder.

Bıçak bulmak; kişinin bir ilişkiyi, dostluğu, ya da aile bireylerinden birileri ile bağlarını keseceğine yorulur. Aynı zamanda kişinin yaşayacağı bir kayıp ya da zarar nedeniyle deyim yerindeyse şapkasını önüne alıp kara kara düşünmesine ve nerede hata yaptığını anlayama çalışmasına neden olacak bir bela atlatacağına delalet eder.

Bıçak tutmak; bu rüya kişinin bıçağı hangi maksat ya da hangi duyguyla tuttuğuna bağlı olarak yapılır. Kişi eğer bıçağı bir şey kesmek için tutuyorsa güç ve kudret demektir. Eğer kişi bıçağı öfkeyle tutuyor ve onu bir kimseye karşı kullanmayı planlıyorsa o halde sağduyusunu kaybederek, mantığı dışında bir davranışta bulunması tepki toplaması ve ayıplanması anlamına gelir.

Rüyada bıçak görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir