DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Besmele Çekmek

Rüyada besmele çekmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Besmele görmek; besmele çocuk ve toruna işaret eder. Harflerinin tekrarından dolayı besmele, eskiden eline geçiremediği bir şeyi yeniden ele geçireceğine ve evlenmek için gayret gösterip başarıya ulaşacağına delalet eder.

Besmele okumak; rüyada besmele çekmek veya okumak hayırdır. Zira her hayrın başı besmeledir. Kişinin dünyasının güzelleşmesine, korkularından korunmaya, ins ve cinsin şerrinden korunmaya tabir olunur. Besmeleyi zikretmek veya besmele getirmek, din ve imanının kuvvetlenmesine, esenliğe, kurtuluşa kavuşmaya, hayırlı bir yuvaya işarettir. Bazen de zor olan işlerin kolaylaşmasına zorlukların üstesinden gelmeye yorumlanır.

Besmele tekrarlamak; defalarca besmele tekrar ettiğini görmek, sıkıntıların bir bir kalkmasına tüm müşkül işlerinin halline, zorlukların üstesinden geleceğine ve tüm dilek ve arzuların gerçekleşmesine delalet eder. Besmele çekmek, rüya sahibinin mahkeme işi varsa çözülmesine hayır ile sonuçlanmasına delalet eder, yorumlanır. Bazı tabircilere göre, iş ve rızık kısmet ve borçlu olan kişi için borçlarını ödemeye yorumlanır.

Besmele yazısı görmek; besmeleyi kağıda yazdığını görmesi miras talebinde bulunacağına işarettir. Besmele yazısını kırmızı, sarı ve beyaz bir kumaş üzerine yazdığını görmesi neşe ve sevince ulaşacağına, yeşil bir bez üzerine yazılmış olması, rüyayı görenin Allah izninde şehit olacağına delalet eder. Besmeleyi güzel bir yazı ile (Kur’an-ı Kerim) yazısıyla yazılmış görmek ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka delalet eder.

Arapça besmele yazmak; güzel bir yazı ile (Kur’an-ı Kerim) yazısıyla besmele yazmak rızka, ilim ve sanata delalet eder. Besmeleyi yazdıktan sonra yok etse veya kuşlardan birinin besmeleyi kapıp kaçtığını görmesi rızkının tükenip ömrünün bitmesiyle tabir edilir.

Arapça besmele görmek; eski Türkçe, osmanlıca veya arapça besmele yazısı görmek, her işinde kolaylıklar yaşayacağına, yeni bir ortaklık ya da yeni bir işe, bazende bekar için evliliğe ve hayırlı kısmete, şansının açılmasına talihin ve kısmetin bollaşmasına yorumlanır.

Rüyada besmele duymak

Rüyada besmele duymak; besmele okuyan birinin sesini duymak, hayırlı bir haber almaya, sevineceği bir şekilde yolculuğa ve makam, mevki sahibi kimse ile tabir edilir. Besmele sesi duymak kısmetsiz kişiler için kısmetinin açılacağına işarettir.

Rüyada besmele çekmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum

  1. Rüyamda bir arkadaşın çocuğu ile saklambaç oynarken mezarlığa saklanıyorum ve oradan çıkana kadar besmele çekiyorum. Bu hafta gördüğüm tüm rüyalarda sürekli besmele çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir