DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek ne demek, ne anlama gelir? Bebek rüyalarının detaylı anlamını aşağıda okuyabilirsiniz.

Rüyada Bebek görmek; kadın için başarı, sevdiğiniz ile güzel muhabbete, izzet ve kuvvet sahibi eşe işaret eder. Bebek rüyası müjde ve sevinç ile güzel haberleri müjdeleyen mübarek ve hayırlı bir rüyadır. Bebek rüyaları kız veya erkek cinslerine göre farklı şekillerde tabir olunur. Kız bebek rüyası kadın için hayırlı evlilik güzel kısmetler ve kısmetli evlatları olması ile tabir olunur, bir rivayete göre hanım kişi için nasihat, vaat ve hayırlı bir demektir. Şans ve kariyer ile birlikte gelecek hayırlı bir habere işarettir, bekar bir kimse görse üzülür ve bir mühlet ayrılık yaşar denilmiştir. Kimilerine göre evlilik münasebeti ile yorumlanır. Erkek bebek görmek iki şekilde tabir edilir; bekar için hayırlı kısmet, müjdeli haber ile büyük sevinç yaşamak anlamına gelir, çocuğu olmayan için evlat müjdesi ile tefsir edilir. Güzel ve gayet sağlıklı bir bebek görmek, evlenmeye tabir edilip, yorumlanır. Sevimli bebek görmek, maişetin genişlemesine, evli biri için evlatlarının çoğalmasına işaret eder. Sarışın erkek bebek kısmet ve şanstır, esmer erkek bebek bereket ve iyi geçime delalet eder.

Bebek kucaklamak; bekar bir kimse kucağına bebek verildiğini görürse, hayırlı bir evlilik yapar. Bekar biri için evlilik, eğer kişi evliyse evliliğinde arzu ettiği şekilde evlatlarını kucaklar, sever ve mutlu olur denilmiştir. Erkek bebek kucaklamak bekar için evlilik, evladı olmayan için çocuk sahibi olmaya yorumlanır, muradına kavuşmak ve isteğimin yerine gelmesi demektir. Hamileyken erkek bebek kucaklayanın erkek çocuğu olur, ya da çok sevineceği bir haber öğrenir denilmiştir.

Bebek ağlaması duymak; bu rüya hayırlıdır, sevinçli bir haber almaya ilgi alaka bekleyen kimseleri ihmal etmemesi gerektiğine işarettir. Çevresinde ilgi görmek isteyenler olduğuna delalet eder. Erkek bebeği ağladığını duymak, zorluk ve çok çaba ve gayret gösteren adama delalet eder.

Bebek doğurmak; bir rivayete göre bu rüya ganimet, mülk ve makam elde etmek işsiz için güzel bir iş, bekar hanım kişi için evlilik, ayrıca maksada kavuşmak demektir. Bebek doğurmak müjde ise, bebek emzirmek mükafat ve berekettir. Erkek bebek doğurmak, kız çocuğu doğuracağına veya müjde ve sevinçli haberlere delalet eder.

Bebek emzirmek; hasta için şifa bulmaya, arzusuna kavuşmaya delalet eder. Bebek emzirmek şans ve kısmettir, müjde ve bereket hayır ile yorumlanır. Erkek bebek emzirdiğini görmek hasta için şifaya ve afiyet bulmaya, istediğine kavuşmak ile yorumlanır. Bebek emziren anne görmek kolay kazanca ve emek sarf etmeden gelecek paraya ve hayırlı bir işte anlaşmaya delalet eder, yorumlanır, yardım etmek ve yardımlaşmak anlamına da gelir.

Bebek kıyafeti görmek; bebek ayakkabısı görmek güzel ve selametli bir yola çıkmaya, erkek için hayırlı bir iş haberine, kadın için iyi bir hayata ve kolay geçime delalet eder. Erkek bebek kıyafeti görmek umut edilen bir olayın gerçekleşmesine ve yüzünün gülmesi anlamına gelir. Erkek bebek kıyafeti aldığını görmek, hayırlı bir yuvasının olmasına ve kız çocuğuna işarettir.

Bebek elbisesi görmek, yeni ise sevinç ve neşe, giysiler eski ise üzüntü ve kedere ve maddi durumun zorlaşmasına tabir edilir. Erkek bebek patiği görmek maddiyata önem veren birisi olması ve her şeye parayla sahip olabileceğini düşünen ve bu yüzden etrafında sevilmeyen biri olmasına tabir edilir.

Gülen bebek görmek; güzel bir bebeğin kendisine güldüğünü görmek, dünyanın kendisine yönelmesine ve hayırlı dünyalık mal, mülk, sahibi olmaya delalet eder. Erkek bebeği gülerken görmek hayatının ve dünyasının istediği yönde renklenmesine işaret eder. Erkek bebeği olacağını öğrenmek, rüya sahibi erkek ise evlat müjdesi alır.

Konuşan bebek görmek; bir bebeğin konuştuğunu görmek maksadın ve gayenin akıbetin hayırlı olmasına işarettir, işlerinin hayır ve beklediği gibi neticeleneceğine ve umduğuna kavuşmak, zor işleri başarmak gibi şeylere kavuşmak ile yorumlanır. Bu rüya başarılı olmaya ve ideallerine kavuşacak olmaya, rüya sahibinin kararlı olması amaç ve gayelerinin doğrultusunda ilerlemesi ile hayatının yoluna girmesine tabir edilir.

Yeni doğmuş bebek görmek; rüya sahibinin hayatında yeniliklerin ve umduğu şekilde değişikliklerin olmasına işarettir. Yeni doğum görmek iyi bir düzene girmeye delalet eder. Zayıf bebek görmek; zengin için fakirlik yaşamaya ve kazancın azalmasına, delalet eder. Normal sıradan bir kimse zayıf bir bebek görse ihmalkar bir kimseye ve ilgi görememeye yorumlanır.

Şişman bebek görmek; zevkine ve sefasına düşkün bir erkek ile tabir edilir. Erkek veya kız bebeği şişman görmek kadın ve erkek için iyi bir kısmet ve rızık demektir.

Bebek sahibi olmak; rüya sahibinin yaşadığı o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir. Bebeği olduğunu gören kimse arzusuna kavuşur denilmiştir.

2 yorum

  1. Merhabalar,

    rüyamda kendi basıma dogum yaptigimize ardandan çocuğumu kucağıma alıp çok neseli bir sekilde öpüp sevip kokladigimi gördüm. Bebeğin cinsiyetini bilmiyorum hatırlamıyorum. Bu rüyam ne anlama geliyor?

  2. Bekarim ve bayanım Rüyamda bir bebek emzirdigimi gördüm kuvvetle muhtemel erkekti ve bembeyaz çok güzeldi emzirmeye çalışırken çok aç olduğunu farkettim sağ göğsümden sütün aktığını gördüm ve bebeğe bakıp çocuğum ne kadar beyaz tenli diyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir