DiyanetRuyaTabirleri.com

Rüyada Bakla Görmek

Rüyada bakla görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyanızın detaylı tabirini yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada bakla görmek; İslami yorumcular bakla rüyası ile ilgili farklı görüşlerde bulunmuşlardır. Kimi yorumcuya göre olumlu, kimisine göre ise olumsuzdur. Bir kısım yorumcuya göre bu rüya uğur, şans, kısmet, rızık, nimet, yeni ve değerli eşyalar olarak tabir edilir. Rüya sahibinin hayatı boyunca ekmeğinin ve kazancının hiç eksilmeyeceğine, rahatının, huzurunun, sağlığının, neşesinin ve ağız tadının yerinde olacağına delalet eder. Hane içinde yaşanacak mutluluklara, müjdeli haberlere, kutlamalara, hayırlı tekliflere ve davetlere tabir edilir. Bakla görmek, rüyayı gören kişinin hayatından razı olacağı kadar güzel ve hayırlı günleri olacağına işaret eder. Kimi İslami yorumcuya göre ise bu rüya düşmanlığa, bir rivayete göre hüzne işarettir. Bakla gören kişi, düşmanlık ve ihanet görebilir, çevresine karşı daha dikkatli olmalıdır. Taze yeşil bakla görmek üzüntü ve keder, bir rivayete göre hastalık ve derde yorumlanır.

Rüyada Bakla Yemek

Rüyada bakla yemek; taze ve yeşil veya kuru olsun bakla aldığını ve yediğini gören kimse, hasta ise, şifa bulur, korkuda ise, selamete erer, üzüntü ve kederden kurtulur vücudu hastalıklardan kurtulur. Kimi yorumcunun olumsuz görüşüne göre ise kısmetin ve şansın kapanmasına, gelir kaynaklarının yok olmasına, çok sıkıntılı günlerin yaşanacağına, ekmeğin kesileceğine, alacaklıların kapıya dayanmasına işaret eder. Bu nedenle de kişinin hayatında sorunların ve sıkıntıların baş göstereceği anlamına gelir.

Rüyada kuru bakla görmek; hayırlara delalet eder. İyi ve güzel şekillerde yorumlanır. Kişinin, çektiği zahmetten ve çileden kurtulacağına, sorunlardan dolayı çöken maneviyatının iyileşmeye başlayacağına, moralinin düzeleceğine, keyfinin de yerine geleceğine tabir edilir. Kuru baklanın evinde veya mutfağında olduğunu görmek, haneye gelecek sıkıntının ardından ailesel sorunlarının çözüleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada yeşil bakla görmek; sağlıklı, neşeli ve huzurlu olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin kafasını takacağı, içine dert edeceği hiçbir önemli ve çözümsüz sorunu bulunmayacak, ekmeği ve kazancı da rahat yaşamasına olanak verecek miktarda olacaktır diye yorumlanır.

Rüyada bakla aldığını görmek; kişi, büyük ve karlı bir iş teklifi alacak, bu şansı akıllıca ve olabildiğince kendi lehine kullanacak bu sayede de hayatının en karlı işini yapmış olacak demektir.

Rüyada bakla görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir